You are currently viewing Pierwsze spotkanie z matą do akupresury

Pierwsze spotkanie z matą do akupresury

 

Ból kręgosłupa to jedno z najbardziej nieprzyjemnych uczuć, które spotyka nas po ciężkim dniu. Siedzący tryb pracy nie pomaga w zachowaniu zdrowego ciała na lata, dlatego tak ważna jest regularna aktywność fizyczna. Niestety, nie na każdą dolegliwość ćwiczenia są w stanie pomóc. Przekonałam się o tym, gdy i mnie dopadł ból dolnego odcinka kręgosłupa i barków.

Masaż ciała dzięki macie z kolcami

mata do akupresury z kolcamiBrzmi jak narzędzie tortur – ale jak to z kolcami? Miałam taką samą reakcję, gdy pierwszy raz usłyszałam o macie do akupresury. Znajome zachwalały te nowoczesne wynalazki, ale byłam sceptyczna do momentu, w którym sama nie spróbowałam takiej terapii na ból. Mata do akupresury z kolcami działa na wszelkie bóle kręgosłupa, pleców, ale też na migreny i bóle głowy. Wiele osób zastanawia się, jak to w ogóle działa i czy jest bardzo bolesne. Kolce, na których należy położyć ciało, odciąża kręgosłup i pozwala mu się zrelaksować. Kolce, za sprawą nacisku na skórę, polepszają jej krążenie oraz rozluźniają mięśnie, które często są spięte przez siedzącą pozycję lub stres. Każdy z nas ma inny próg bólu, więc odpowiedź na pytanie, czy jest to bolesne, zostawiam pod znakiem zapytania. Na początku może to być szok dla organizmu, więc stopniowo należy wydłużać czas leżenia na takiej macie. Na początku mogą to być sekundy, wydłużane z czasem do kilku minut.

Na ciele po takiej sesji akupresury pojawią się odbite ślady po kolcach oraz skóra będzie czerwona przez jakiś czas, ale jest to normalne zjawisko, występujące bez względu na zaawansowanie użytkownika. Sama mata jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych i różne marki mają produkty wykonane z wielu materiałów. Popularnym wypełnieniem takiej maty jest włókno kokosowe, które jest ekologiczne i antyalergiczne.