You are currently viewing Wystawowa ekspozycja produktu

Wystawowa ekspozycja produktu

Przedstawienie materiału na papierze to dla wielu osób problem. Większość z tych problemów można rozwiązać za pomocą odpowiednio dobranej ściany projekcyjnej (zwanej również ścianą ekspozycyjną). Można je wykorzystać na wiele sposobów i zastosować w wielu różnych środowiskach. Jakie są zastosowania ścian projekcyjnych i jak je wybrać?

Przykładowe ścianki wystawowe

ścianka ekspozycyjnaCzy Twoja firma zdobyła nagrodę za patent, ale nie wiesz jak ją wypromować? Być może w pracy często jesteś proszony o wypełnianie formularzy i chcesz pokazać wszystkim przykład? Cokolwiek to jest, przyda się ścianka ekspozycyjna. Najprościej rzecz ujmując, jest to struktura prezentacji eksponatów w druku. Ścianki wystawiennicze są zazwyczaj zbudowane z ram aluminiowych. Może to być samodzielna konstrukcja lub połączenie kilku identycznych ram. Najważniejszym elementem jest plexi (czasem nawet szkło). Można ją otworzyć i umieścić w niej odpowiednie dokumenty. W zależności od projektu, jedna lub dwie strony ściany projekcyjnej mogą być przeszklone. Dzięki temu można zaprezentować dowolny dokument. Podejmowane są różne działania, aby płaskie przedmioty były bardziej widoczne dla szerszego grona odbiorców. Ściany projekcyjne są powszechnie spotykane w przestrzeniach związanych ze sztuką. W domach kultury i bibliotekach publicznych eksponowane są prace konkursowe, dokumenty okolicznościowe i zapisy historyczne. Ścianki wystawiennicze wykorzystywane są również w muzeach. Wewnątrz można wystawić rękopisy, szkice i obrazy. Konstrukcja ściany pozwala również na przechowywanie tkanin i przedmiotów dekoracyjnych, takich jak flagi i gobeliny. W ten sposób bez trudu można znaleźć zastosowanie dla ścian projekcyjnych. Aby jednak ścianka wystawowa w pełni spełniała swoją funkcję, muszą być spełnione pewne wymagania. Po pierwsze, musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne, aby mógła być używana przez wiele osób.

Musi być odporna na warunki atmosferyczne i wodoszczelna, aby woda nie przeciekała do środka. Dzięki temu przechowywane wewnątrz eksponaty nie ulegną zniszczeniu. Ważne jest również skoordynowanie wielkości ściany wystawienniczej, wielkości pomieszczenia oraz eksponatów, które będą wystawione w środku.