You are currently viewing Trwałe płyty offsetowe

Trwałe płyty offsetowe

Jeśli interesują was naprawdę duże nakłady w druku powinniście zainteresować się przede wszystkim płytami offsetowymi, które są wręcz stworzone do pracy w trudnych warunkach. Kilkadziesiąt tysięcy odbitek to już sporo, więc trzeba zadbać o to, aby wykorzystywać dobrej jakości płyty offsetowe, które na pewno dobrze się sprawdzą.

Zaleta płyt UV

płyty offsetowe do druku UV

Płyty offsetowe wykorzystywane do druku UV nie zużywają się tak szybko, jak standardowe płyty, dzięki czemu posłużą na pewno na znacznie więcej produkcji. Większość modeli płyt są elektrochemicznie ziarninowanie o grubości około 0,30 milimetrów. Dzięki temu płyty offsetowe do druku UV poradzą sobie w nawet najbardziej wymagających warunkach. Takie płyty wykorzystuje się najczęściej nie dość, że przy druku około 30 tys. odbitek, to jeszcze w szczególności w branży opakowań, gdzie trzeba szczególnie zwrócić uwagę głównie na jakość wydruku. Im większa, tym na pewno można śmiało stwierdzić, że jest to zasługa odpowiednich płyt offsetowych do druku UV. Jeśli chodzi o dostępność formatów płyt to jest ona bardzo duża i z powodzeniem można zaopatrzyć się dokładnie w taką, która nas najbardziej interesuje. Co więcej, taka płyta sprawdza się bardzo dobrze w przypadku mniejszych zakładów poligraficznych, gdyż można ją kupić zarówno bezpośrednio od producenta, ale także od hurtowników, którzy gwarantują atrakcyjne i przystępne ceny.

Płyty offsetowe do druku UV jak widać mają jedno główne zastosowanie, a jeśli już ktoś się nimi interesuje, to raczej wie, do jakich celów mogą być wykorzystywane, aby przede wszystkim sprawdziły się w zadaniu. W przypadku zakupu w ilości hurtowej można liczyć na rabaty, a na pewno większe zakłady poligraficzne raczej zamawiają większe ilości, które i tak będą wykorzystane.