You are currently viewing Serwis i wymiana opon

Serwis i wymiana opon

Każdy kierowca wie, że przynajmniej dwa razy w roku przydaje mu się kontakt do wulkanizatora. To specjalista, który za pomocą odpowiednich narzędzi wymieni nasze opony w samochodzie na sezon zimowy lub letni. Wulkanizator naprawi także zepsute opony, zregeneruje i wyważy koła, a także jeśli trzeba to zajmie się przechowaniem opon na zimę.

Pełna obsługa u wulkanizatora

sprawny serwis opon gdyniaWarsztatów samochodowych w całej Polsce jest bardzo dużo. Niektóre z nich świadczą usług także wulkanizacyjne. Jeśli chodzi o sprawny serwis opon Gdynia ma takich kilka. W każdym z nich specjaliści od wulkanizacji pomogą nie tylko przy standardowej wymianie opon. Zgodnie z zaleceniami producentów najwyższej klasy opon, wymiana ich powinna nastąpić minimum 2 razy w roku.  W trakcie wymiany opon fachowcy zwracają uwagę na zużycie bieżnika. Jeśli jest zniszczony w całości lub z jednej strony, wówczas sprawdzają także geometrię zawieszenia. Do tego bardzo ważna jest również kontrola układu hamulcowego oraz układów bezpieczeństwa. Czasami do wulkanizatora udajemy się po jakimś zdarzeniu drogowym. Mając pewność, że po stłuczce nasze koła nie uległy zniszczeniu możemy udać się na serwis właśnie do wulkanizatora. Dodatkowo często przed długą podróżą sprawdzamy stan techniczny naszego pojazdu w tym również kół. Wymiana kół to koszt około 150 zł za cztery sztuki.

Warto dbać o stan techniczny swojego auta. Sprawny samochód to nasze bezpieczeństwo. Dlatego okresowa kontrola samochodu jest bardzo istotna. Wymiana opon po ich zużyciu jest wręcz niezbędna do zachowania bezpieczeństwa na drodze. W serwisie wymieniającym opony wymieniamy zużyte opony, wyważymy koła oraz wyprostujemy wgniecione przez kolizję drogową felgi. Serwis przyjmuje także do utylizacji stare opony od klientów.