You are currently viewing Drewniane mebelki dziecięce

Drewniane mebelki dziecięce

Urządzanie nowego mieszkania jest bardzo ważnym elementem w życiu każdej rodziny, w szczególności, gdy spodziewają się dziecka. Wybierając meble, przedmioty codziennego użytku oraz zabawki edukacyjne, należy kierować się swoimi potrzebami, możliwościami finansowymi oraz gustem.

Jak wybrać najlepsze meble dziecięce

najlepsze mebelki drewniane dla dzieciMateriały, z których powstają meble są różne. Zaczynając od drewna, przez płyty fornirowane (tzw. sklejki), po mdf (medium-density fibreboard), czyli płytę pilśniową z włókien drzewnych. Najczęściej jednak wybieranym surowcem do ich produkcji jest drewno. Najlepsze mebelki drewniane dla dzieci powinny przede wszystkim spełniać kilka podstawowych warunków; powinny być bezpieczne, funkcjonalne i zrobione z dobrego i ekologicznego materiału. Drewno, będąc surowcem naturalnym i odnawialnym, wspiera ideę ekologii. Drewniane meble, żeby spełniać ją w stu procentach, nie mogą być barwione substancjami zawierającymi formaldehydy oraz zawierać lakierów czy klei syntetycznych. Dzieci nie mogą być wystawione na sztuczne materiały, szczególnie gdy dochodzi do bardzo bliskiego kontaktu fizycznego, a to może zdarzać się bardzo często. Przykrym skutkiem takich kontaktów mogą być reakcje alergiczne na dane składniki. Na rynku istnieje wiele wariantów aranżacji dziecięcych pokoi i tutaj rodzice mogą puścić wodzę fantazji. Oprócz podstawowych przedmiotów codziennego użytku, dostępne są też zabawkowe instalacje edukacyjne, np. kuchnie. Dziecko poznaje urządzenia i to, jak z nich korzystać. Większość z nich nie zawiera wielu małych przedmiotów, co zapewnia bezpieczeństwo zabawy dziecka nawet pod nieobecność opiekuna.

Dostępność modeli pozwala na dobranie kolorystyki i stylu do reszty pokoju. Zabawkowe kuchnie dla dzieci to pole do rozwijania wielu umiejętności, np. motorycznych. Wybór takich mebelek jest ogromny i zróżnicowany, zarówno cenowo, jak i stylistycznie.