You are currently viewing Wszechstronne słoiki z kranikiem

Wszechstronne słoiki z kranikiem

Przygotowywanie domowych napojów na bazie owoców i warzyw staje się coraz bardziej popularne. Jednak co zrobić już po ich przyrządzeniu, i skąd wziąć odpowiednie naczynie, nadające się do dozowania go? Z pomocą przychodzą nam producenci słoików, wyposażonych w specjalne kraniki, ułatwiające nalewanie i dozowanie przygotowanych przez nas płynów.

W jakim celu używać słoików z kranikiem?

słoiki z kranikiemPrzygotowując zimne napoje na bazie cytryny czy innych owoców, zazwyczaj chcemy, aby chłodziły nas one w gorące dni. Dlatego słoiki z kranikiem mogą być produkowane w różnych pojemnościach, co pozwala na umieszczenie w nich dużej ilości napojów, koniecznych do nawodnienia organizmu w ciepłe dni. Słoiki tego typu mogą być także umieszczane jeden na drugim, co pozwala na zwiększenie pojemności tego typu naczyń. Do specjalnego słoika z kranikiem możemy dokupić także uniwersalne stojaki, które pozwalają na postawienie naczyń w bezpiecznym miejscu, bez konieczności umieszczania ich na podłodze. Stojaki pod słoiki mają także inną zaletę. Ułatwiają nalewanie napoju z kranika, poprzez podwyższenie słoika na większa wysokość niż to ma miejsce w przypadku słoika ustawionego na podłodze. Słoje z kranikami nadają się zatem idealnie do podawania zimnych lub ciepłych napojów, które są przyrządzane ze świeżych lub suszonych warzyw i owoców. Kiedy przyrządzimy napoje, z korzystania z tego tego typu naczynia najbardziej zadowolone będą dzieci i młodzież.

Kupno słoika z kranikiem gwarantuje nie tylko wygodę użytkowania, ale także szczelność. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu uszczelek nie tylko na wieku słoika, ale także w kraniku. Dzięki nim nie dochodzi do wycieku płynu, a zamknięty kranik słoika gwarantuje szczelność nawet podczas umieszczenia dużej ilości płynu w słoiku.