You are currently viewing Szkoły policealne i opiekunka do dzieci

Szkoły policealne i opiekunka do dzieci

Mam dwie młodsze siostry, więc czy chciałam czy nie musiałam się nimi zajmować. Nie narzekałam jednak, bo miałam dobry kontakt z dziećmi, a i one chyba mnie lubią. Często opiekowałam się nie tylko moimi siostrami, ale również dziećmi koleżanek mojej mamy, czy dziećmi sąsiadów.

Szkoły dla dorosłych – bogata oferta kierunków

szkoły dla dorosłychNabrałam więc sporego doświadczenia. Często w weekendy dorabiałam sobie w ten sposób. Wtedy pomyślałam, że mogłabym to robić zawodowo. Jednak jak się potem okazało rodzice często wymagają od opiekunek nie tylko doświadczenia, ale również wykształcenia. Wiadomo, że nie była jeszcze po studiach pedagogicznych. Chciałam jednak pracować. Przeglądałam wtedy szkoły dla dorosłych-Bydgoszczy i ich oferty. Okazało się, że mają kursy zawodowe dla opiekunek dla dzieci. Pomyślałam, że to dobre rozwiązanie. Kursy nie jest długi, ani drogi, a jest to przecież inwestycja. Dzięki temu będę mogła częściej zajmować się maluchami, nie tylko tymi z sąsiedztwa. Na kursie miałam wiele zajęć prawie medycznych, dotyczących pierwszej pomocy, częstych chorób i co robić jak dziecko się skaleczy. To mi bardzo pomogło i było bardzo przydatne. Na pewno rodzice będą spokojniejsi, że ktoś kto zostaje z ich dzieckiem wie jak się nim zajmować w każdych warunkach.

Miałam również zajęcia takie jak na studiach pedagogicznych, jak również zajęcia dla dzieci wymagającej zaawansowanej opieki. To również bardzo mi się przydało. Teraz mogę spokojnie zgłaszać się do wielu rodzin, a często mnie polecają, więc oferty same do mnie przychodzą.