You are currently viewing Jak poprawnie przykleić sztuczne rzęsy?

Jak poprawnie przykleić sztuczne rzęsy?

Dla wielu kobiet naklejanie sztucznych rzęs stało się znacznie szybsze i prostsze niż ich tuszowanie. Choć osobom początkującym może wydawać się, że jest to niezwykle problematyczna część makijażu, to nic bardziej mylnego. Wystarczy zastosować odpowiednia i prostą technikę, która umożliwi nam natychmiastową ich aplikację.

Naklejanie sztucznych rzęs

klej do sztucznych rzęsZarówno profesjonalne przedłużanie rzęs, jak i ich naklejanie przy pomocy kępek czy też modeli na pasku dla coraz większej ilości kobiet jest znacznie lepszą alternatywą niż szukanie idealnego tuszu, który spełni wreszcie nasze oczekiwania pod względem efektów końcowych, a jednocześnie nie będzie się odbijał na powiece i nie zepsuje naszego makijażu. Tak naprawdę dzięki prostej technice możemy sprawić, że klejenie rzęs stanie się prostsze niż ich wytuszowanie. W całym tym krótkim procesie najważniejszy jest oczywiście klej do sztucznych rzęs który najszybciej znajdziemy w internecie, gdzie jest ich ogromny wybór. Warto zwrócić uwagę na przezroczyste kleje do rzęs. Na początku mają one białą barwę, a kiedy zaczynają zasychać stają się błękitne, aby na końcu stracić całkowicie kolor. Jest to bardzo pomocne ponieważ chcąc szybko i łatwo nakleić rzęsy należy nałożyć na nie klei i zaczekać chwilę, aż podeschnie, a gdy zacznie mieć błękitny kolor wówczas jest to najlepszy moment, by zacząć je nakładać.

Podczas, gdy rzęsy schną warto je też zginać do wewnątrz, aby ich kształt był bardziej półkolisty, co również bardzo pomaga przy aplikacji. Większość produktów do klejenia rzęs posiada obecnie aplikator, jeżeli jednak nasz klej go nie ma możemy nałożyć kropelkę na końcówkę wsuwki do włosów i przejechać nią po naszych rzęsach. To sprawia, że nałożymy na nie odpowiednią ilość, a jednocześnie nie zmarnujemy produktu.