You are currently viewing Ciekawe zastosowanie panoramy sferycznej

Ciekawe zastosowanie panoramy sferycznej

Obecnie mamy do czynienia ze szczególnie intensywnym rozwojem technologii w dziedzinie fotografii. Nowoczesne aparaty cyfrowe, które częściowo wyparły aparaty tradycyjne, robią coraz lepszej jakości zdjęcia i pozwalają na zastosowanie niesamowitych efektów. Czasami tylko trudno jest zmieścić wszystko w jednym kadrze.

Nowoczesny aparat fotograficzny wykona panoramę sferyczną

panorama sferycznaKażdy fotograf, amator i zawodowiec, ma czasem problem z ujęciem wszystkiego w jednym kadrze. Zdjęcia sferyczne swym zasięgiem obejmują znacznie więcej. Panorama sferyczna jest ciekawa opcją, z której coraz częściej korzystają zarówno profesjonalni fotografowie, jak i amatorzy, czyli zwykli posiadacze aparatów cyfrowych oraz telefonów komórkowych nowej generacji. Zdjęcie sferyczne obejmuje cały widok wokół aparatu, a zatem widać na nim znacznie więcej, niż na tradycyjnej fotografii Dobrej jakości panoramę sferyczną można wykonać specjalnym aparatem, który posiada dobrej jakości obiektyw szerokokątny. Wiele aparatów cyfrowych posiada opcję robienia zdjęć panoramicznych. Dostępne są również aplikacje na telefon komórkowy oraz programy komputerowe, które z wielu zdjęć pozwalają zmontować panoramę sferyczną. Warto jednak pamiętać o tym, że najlepszej jakości zdjęcia sferyczne uzyskamy, korzystając ze specjalistycznego sprzętu fotograficznego. Zdjęcia sferyczne dają ciekawy efekt. Obserwator może odnieść wrażenie, że jest w danym miejscu. Nic zatem dziwnego, że zdjęcia sferyczne są tak popularne.

Zdjęcia sferyczne stają się coraz popularniejszym sposobem odwzorowywania otaczającej nas rzeczywistości. Każdy z nas może zrobić takie zdjęcie, korzystając z programu komputerowego albo aplikacji na telefon komórkowy. Najlepszy efekt uzyskamy jednak, korzystając ze specjalnego aparatu fotograficznego.