You are currently viewing Wymagające górskie szlaki

Wymagające górskie szlaki

Większość polskich szczytów jest relatywnie niska i prosta do zdobycia. Rodziny z małymi dziećmi lub kompletnie nie przygotowani do tego typu wycieczek turyści są dowodem na to za jak małe wyzwanie uznaje się zdobycie niektórych gór.

Wymagające górskie szlaki w okolicy Kudowie mogą zaskoczyć niejednego podróżnika

apartementy w kudowej zdrójSą jednak szlaki które wprawiają w zakłopotanie nie jednego amatora wysokogórskich wędrówek. Wiadomo, że łatwiej jest pojechać na wakacje do Kudowej Zdrój i z stamtąd zdobywać okoliczne niskie szczyty. Szczeliniec jest największym wzniesieniem tego regionu, mierzy on ledwo ponad dziewięćset metrów. Nie dziwne jest więc, ze turyści wynajmujący apartementy w kudowej zdrój wybierają się na niego żeby zobaczyć Skalne Miasto, a nie sprawdzić swoje umiejętności wspinaczki. Dla wprawionych miłośników gór atrakcje w Kudowej nie zapewnią odpowiedniego poziomu rozrywki. Osoby szukający większych wrażeń kierują się w najwyższe góry w naszym kraju – Tatry. Pomimo wielu tras turystycznych oferują jedynie kilka które mogą być prawdziwym wyzwanie. Trasa rozgrzewka, która jest całością dla przeciętnych turystów, która prowadzi na Morskie Oko jest zwykle początkiem podróży. Stamtąd jest już wiele opcji. Mniej wprawieni z reguły kierują się, po w miarę prostym szlaku, dalej na Dolinę Pięciu Stawów. Szukający większych wrażeń z kolei wspinają się wyżej. Po kolejnym już w miarę porządnym wysiłku docierają na Czarny staw. Znajduje się on zaraz nad, wcześniej już wspomnianym, Morskim Okiem. Niestety (lub dla niektórych na szczęście) dalej już jest tylko trudniej. Orla Perć uważana jest za jeden z najtrudniejszych górskich szlaków w Polsce. Liczne drabiny, trasy z łańcuchami i kilkumetrowe przepaście potrafią dostarczyć sporej dawki emocji.

Dlatego wybierający się tam śmiałkowie muszą pamiętać, że to już nie Kudowa Zdrój i trzeba się odpowiednio przygotować. Dobra buty, odzież termiczna i przeciwdeszczowa kurtka to tylko podstawowy osprzęt zalecany na ten szlak.