You are currently viewing Szczelne świetliki dachowe

Szczelne świetliki dachowe

Przeszklona powierzchnia dachu nazywana jest popularnie świetlikiem. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ umożliwia ona dostarczanie do wnętrza budynku dodatkowej ilości światła, więc nazwa jest dość oczywista. Świetliki mogą cechować się dość zróżnicowaną wielkością, niezależnie jednak od tego, czy jest to duży świetlik czy też mniejszy, zawsze musimy pamiętać o właściwym jego uszczelnieniu, jako że narusza on stabilność konstrukcji dachu.

Produkty do uszczelniania świetlików

uszczelnianie świetlikówNa polskim rynku znajdujemy dość szeroki asortyment możliwości w zakresie realizacji świetlików w budynkach różnego rodzaju. Dzięki temu zawsze znajdziemy rozwiązanie umożliwiające nam wybudowanie świetlika, niezależnie od tego, czy chcemy zrealizować go w domu jednorodzinnym czy też w biurowcu. Bez względu na to, jak duży będzie świetlik, który będzie nam potrzebny w budynku, zawsze ważne będzie odpowiednie jego uszczelnienie. Efektywne uszczelnianie świetlików może być realizowane przy wykorzystaniu dość zróżnicowanych preparatów, które charakteryzują się dość dużą dostępnością na polskim rynku. Właściwe uszczelnienie świetlików będzie w pozytywny sposób wpływało na komfort termiczny, a także na izolację pomieszczenia przed docieraniem do niego różnego typu wilgoci. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie odpowiedniego uszczelnienia podczas realizacji budowy całej konstrukcji, wtedy będzie ono charakteryzowało się największą szczelnością.

To, z jakich produktów skorzystamy podczas procesu uszczelniania szklanej konstrukcji w dachu w największym stopniu będzie powiązane z tym, jakiego typu materiały zostaną przez nas wykorzystane do jej zrealizowania. Innych materiałów do uszczelniania będziemy potrzebować przy konstrukcji zrealizowanej z aluminium, innej w momencie, gdy będzie ona wykonana z innego materiału.