You are currently viewing Rzepy bez kleju

Rzepy bez kleju

Każdy z nas posiada w domu komputer, być może drukarkę czy skaner, które są podłączone do jednego gniazdka. Powoduje to, że w jednym miejscu gromadzi się sporo kabli, które można w łatwy sposób zorganizować, aby nie przeszkadzały.

Jakie zastosowanie mają rzepy pasmanteryjne?

rzep pasmanteryjny bez klejuNajłatwiejszym sposobem na uporządkowanie kabli lub nawet ich segregację, jest wykorzystanie taśmy na rzep, którą owijamy pęk kabli. Rzep jest sprzedawany na metry bieżące, więc można nabyć jego dowolną ilość i w każdej chwili dociąć pożądany odcinek. Jest to bardzo łatwe w zastosowaniu rozwiązanie i także trwałe, pomimo niepozornej formy. Rzep pasmanteryjny bez kleju jest samoprzylepny, ponieważ posiada specjalną technikę łączenia się ze sobą dwóch powierzchni o odmiennych właściwościach. Rzepy możemy podzielić ze względu na rodzaj i wyodrębnić te składające się haczyka i pętelki, grzybka i weluru czy pętelki nieczesanej. Rzep często spotykamy w odzieży sportowej jako sposób na regulację obwodu pasa czy mankietów, ale także mogą znaleźć swoje zastosowanie w plecakach i torbach. Poszczególne taśmy rzepowe posiadają specjalne właściwości, takie jak na przykład antystatyczność, antypoślizgowość czy nawet antybakteryjność. Rzep znajdziemy nawet w artykułach medycznych takich jak ciśnieniomierz, gdyż opaska, którą się zakłada na rękę, zapinana jest na rzep. W gospodarstwie domowym, możemy go wykorzystać do mocowania wykładzin podłogowych czy do zawieszana zasłon i firan na karniszu, ponieważ są cienkie i niewidoczne.

Rzepy dostępne w pasmanteriach mogą być w formie taśmy lub kółek. Są bardzo tanie i największy ich wybór znajdziemy w sklepach internetowych. Najczęściej za metr bieżący takiego produktu, trzeba zapłacić od złoty czterdzieści do trzech złotych.