You are currently viewing Nowoczesna weranda drewniana

Nowoczesna weranda drewniana

 

Firmy projektujące i realizujące zlecenia na wykonanie tarasu, zadaszenia czy werandy, przeważnie działają na gotowych projektach, które w razie potrzeby są modyfikowane. Jednakże nie stanowi dla nich problemu, wykonanie zupełnie nowego projektu.

Jak wygląda weranda?

projekt werandy drewnianejW dużych miastach ludzie przeważnie mieszkają w blokach, kamienicach czy apartamentach, gdyż co najwyżej mają mały balkon. Poza miastem jest znacznie więcej miejsca i ludzie mają domy jednorodzinne, które mogą urządzać jak chcą. W wielu z nich są nie tylko balkony, ale również tarasy, a nawet werandy, które prowadzą do drzwi wejściowych. Choć przez wiele lat werandy były zapomniane, gdyż uważano je za staromodne rozwiązanie, to dziś powróciły do łask i coraz więcej osób chce je mieć u siebie. Pierwszym krokiem jest projekt werandy drewnianej, który jest tworzony pod konkretne wymiary budynku. Takie konstrukcje sprawdzają się, kiedy dom jest postawiony na wysokich fundamentach lub teren, na którym stoi nie jest równy. Weranda zawsze jest na poziomie drzwi wejściowych, jednakże wchodzi się do niej po schodkach. Jej projekt jest bardzo podobny do tarasu, z tą różnicą, że na werandę się wchodzi poprzez przejście między barierkami. Pełni ona role jakby przedsionka, który prowadzi bezpośrednio do domu. Werandy są zawsze wykonane z drewna, z którego jest zrobiona podłoga, barierki oraz belki pionowe oraz poziomie, stanowiące konstrukcję. Jest to świetne rozwiązanie, które tak naprawę można wykonać z przodu lub też z tyłu domu, od strony ogrodu.

Moda na werandy powraca, w związku z czym coraz więcej ludzi chce je mieć. Mają one bardzo podobną konstrukcję do zadaszonych tarasów i mogą być równie praktyczne. Cena za wykonanie jej projektu, to przeważnie kilkaset złotych.