You are currently viewing Muzyka w łazience

Muzyka w łazience

Po co komu muzyka w łazience? Tak odpowiada większość osób, spytanych o to, jakiej muzyki słuchają podczas prysznica czy też relaksacyjnej kąpieli. Są jednak tacy, którzy nie wyobrażają sobie prysznica bez ulubionej piosenki. Dla takich ludzi odpowiedni sprzęt nagłaśniający jest jak zbawienie, a jest on w zasięgu ręki.

Dedykowane radia łazienkowe

radio do łazienkiProducenci urządzeń nagłaśniających mają w swoich ofertach urządzenia multimedialne stworzone specjalnie do łazienki. Nie są to zwykłe radia, ale specjalne, odporne na wilgoć urządzenia. Zwykłe radio w łazience długo by nie pochodziło ze względu na możliwość zawilgocenia elektroniki, która znajduje się w ich wnętrzu. Aby temu zapobiec, radia łazienkowe są specjalnie uszczelnione, a ich podzespoły robione są z bardziej odpornych na korozję podzespołów. Dobrej jakości radio do łazienki to przede wszystkim solidne urządzenie. Nie musi mieć wielu bajerów i kolorowych pokręteł, wystarczy tylko, aby dobrze grało i odtwarzało nasze ulubione melodie. Oczywiście kilka udoskonaleń nie zaszkodzi w takim radiu mieć. Najczęściej pożądanymi opcjami jest możliwość połączenia radia z telefonem komórkowym poprzez bluetooth, albo sieć wifi, abyśmy mogli odtwarzać piosenki z urządzenia mobilnego. Nie bez znaczenia jest także możliwość sterowania głosem, aby mokrymi rękami nie dotykać pokręteł, a wiele urządzeń taką możliwość oferuje i działa ona wyśmienicie, nawet jeśli w tle szumi woda z prysznica.

Radia łazienkowe mogą być wolnostojące, ale są także urządzenia do montowania w ścianie. Te drugie nie zajmują zbyt wiele miejsca i wyglądają estetycznie. Jedynym mankamentem, jest to, że trzeba je wmontować w ścianę, co dla osób z odrobiną smykałki do majsterkowanie nie powinno być zbyt wielkim problemem, a wręcz nawet przyjemnością.