You are currently viewing Funkcjonalna kasa fiskalna

Funkcjonalna kasa fiskalna

Zgodnie z polskim prawem, każdy kto prowadzi regularną działalność zarobkową musi założyć i zarejestrować działalność. Jeżeli planuje prowadzić sprzedaż na rzecz klientów indywidualnych, to koniecznie musi nabyć kasę.

Wybór kasy fiskalnej

kasa fiskalna starogard gdańskiJeżeli prowadzimy działalność handlową lub usługową między innymi na rzecz klientów indywidualnych, to koniecznie musimy kupić kasę fiskalną. Najpóźniej można to zrobić w dniu rozpoczęcia działalności lub w pierwszy dzień kolejnego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zaistniał obowiązek jej posiadania. Ustawa przewiduję także wyjątki, które dotyczą działalności działających wyłącznie w internecie i nie przyjmujących zapłaty w formie gotówki lub też osiągających roczne dochody nieprzekraczające limitu dwudziestu tysięcy złotych. Jeżeli interesuje nas dobra kasa fiskalna Starogard Gdański jest miastem, w którym bez problemu ją znajdziemy. Przeważnie przedsiębiorcy mogą wybierać dowolne rodzaje kas fiskalnych, które spełniają ich oczekiwania i pasują do charakteru działalności, ale jest pewna grupa firm, które muszą posiadać kasy w wersji online. Zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, kancelarie adwokackie, warsztaty samochodowe czy restauracje, muszą posiadać kasę fiskalną online, która jako jedyna posiada wbudowany modem do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Jest to konieczne w celu elektronicznego  przesyłania fiskalnych raportów dobowych za pośrednictwem internetu i z każdym rokiem poszerza się lista firm, które muszą nabyć taką kasę.

Wybór najlepszej kasy fiskalnej nie jest najprostszy, gdyż dostępnych jest bardzo dużo modeli od przynajmniej kilku producentów. Ponadto trzeba pamiętać, że przy zakupie pierwszej kasy, można się starać o uzyskanie dofinansowania w wysokości do 700 zł.