You are currently viewing Do czego służy derma roller?

Do czego służy derma roller?

Ogromna ilość dostępnych na rynku przyrządów kosmetycznych, może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście coraz więcej osób wie, w jaki sposób obchodzić się z różnymi nowinkami i potrafi je odpowiednio zastosować.

Jak używać derma rollera?

derma rollerUrządzenie derma roller to nic innego, jak przyrząd wyposażony w igiełki. Znalazł on zastosowanie w walce z rozstępami, cellulitem oraz bliznami. Sprawdzi się również w przypadku zmian potrądzikowych. To także świetne antidotum na zmarszczki. Z derma rollera możemy skorzystać u kosmetyczki, a także we własnym domu. Zabiegi z zastosowaniem derma rollera tworzą kontrolowane uszkodzenia skóry, spowodowane nakłuwaniem. Takie urządzenie składa się z rączki i obrotowego wałka. To właśnie na wałku są umieszczone specjalne igiełki, których może być nawet ponad tysiąc! Zabieg derma rollerem możemy wykonywać nie tylko na twarzy, ale także na udach, pośladkach, ramionach, czy brzuchu. Niektórzy nakłuwają także szyję oraz dekolt. W czasie jednego zabiegu na naszej skórze może powstać nawet kilkadziesiąt tysięcy mikroranek i mikrokrwawień. To właśnie ten stan zmusza skórę do podjęcia procesu gojenia uszkodzeń. Dodatkowo powstałe mikrokanaliki pozwalają na głębokie wprowadzenie substancji aktywnych. Dzięki temu możemy wzmocnić pielęgnujące działanie kosmetyku. Z zabiegów z wykorzystaniem derma rollera mogą korzystać posiadacze każdego rodzaju skóry. Wbrew pozorom dobrze przeprowadzony zabieg jest bezbolesny. Derma roller możemy kupić sobie same. Zapłacimy za niego od 30, aż do 300 złotych. Droższe modele posiadają wymienne głowice i zasilanie elektryczne.

Zanim jednak zdecydujemy się na samodzielne korzystanie z derma rollera, skonsultujmy się z kosmetyczką, która określi, czy zabieg w naszym przypadku będzie bezpieczny. Dobry kosmetolog pomoże nam w wyborze długości igieł, a także konkretnych preparatów.