You are currently viewing Co daje malowanie mandali?

Co daje malowanie mandali?

W chwilach podwyższonego stresu często chcemy sobie z nim jakoś radzić i próbować go rozładować na różne sposoby. Jedni wybierają zdrowe nawyki, na przykład aktywność fizyczna ale są i tacy, którzy nie są w stanie samemu pozbyć się tego stresu i sięgają po używki, na przykład papierosy.

Gdzie kupić mandale?

mandale co dająJest jednak wiele zdrowszych sposobów, aby radzić sobie z napięciem, jakie nas spotyka oraz sprawić, że nasza koncentracja będzie na dużo wyższym poziomie. W takiej pracy nad sobą samym pomagają mandale. Są to artystyczne wzory, które można zarówno rysować, a dla osób, które nie czują się artystami- mogą je malować jak kolorowanki. Mandale co dają można przekonać się już po pierwszym takim ,,seansie” artystycznym. Przede wszystkim wzory przyciągają uwagę, skupiają na sobie nasz wzrok i pomagają zapomnieć o tym, co nas dręczy w danej chwili. Wymagają, aby malować je w pełni skoncentrowanym i to działa rozluźniająco na naszą psychikę. Wyciszają organizm i sprawiają, że możemy poznać lepiej swoje reakcje, swoje zachowania- możemy zacząć panować nad negatywnymi emocjami. Jest to rodzaj terapii, który możemy prowadzić sami we własnym domu. Każdy kolor oraz figura w mandalach oznacza coś innego. Wzory te biegną od środka na zewnątrz. Oczywiście, możemy je zacząć również sami rysować, patrząc na przykład na różne przykłady na stronach internetowych poświęconych tego rodzaju sztuce.

Takie narzędzie terapeutyczne może nam służyć również jako świetna dekoracja czy ozdoba domu. Możemy również zabrać do swojej pracy kartkę z namalowanymi, kolorowymi wzorami i samo powieszenie jej przy swoim stanowisku sprawi, że za każdą sytuacją stresową możemy się na tą kartkę spojrzeć i zagłębić spojrzenie w przenikliwych wzorach, uspokajając się i relaksując.