You are currently viewing Żeby cholesterol był w normie

Żeby cholesterol był w normie

Medycyna pomaga nam dbać o zdrowie. Każdy lekarz każdej specjalności ma istotne zadanie do spełnienia. Wśród ważnych specjalności wymienić należy z pewnością takich lekarzy, jak ginekolog czy endokrynolog w Łodzi.

Jak utrzymać cholesterol w granicach normy?

Ginekolog, endokrynologPrzydatna jest również medycyna pracy i szkoła rodzenia, która jednak często prowadzona jest przez położone. Kardiolog to z kolei lekarz, który pomoże nam zadbać o serce. Jednym ze sposobów zapewnienia sobie zdrowego serca, które długo nas nie zawiedzie, jest zadbanie o to, aby poziom cholesterolu był zawsze w normie. Jest to naprawdę proste do osiągnięcia. Wystarczy jedynie stosować się do kilku banalnych zasad, które z pewnością mogą przedłużyć nasze życie. Przede wszystkim trzeba wykluczyć z diety tak zwane złe tłuszcze. Należy zrezygnować ze spożywania tłustych mięs, zwłaszcza czerwonych. Zamiast nich w naszej diecie powinny znaleźć się zdrowe tłuszcze nienasycone, które są źródłem kwasów omega 3 i omega 6. Znajdują się one między innymi w tłustych rybach, do których zalicza się makrele, śledzie, łososie i halibuty. Kwasy omega 3 i omega 6 nie tylko zmniejszają poziom cholesterolu, ale również wykazują działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. W naszej diecie nie może również zabraknąć błonnika i steroli roślinnych. Błonnik to jeden z najprostszych sposobów na uregulowanie poziomu cholesterolu we krwi. To właśnie dzięki niemu z naszych jelit zostają usunięte wszystkie znajdujące się w nich nadmiarze tłuszcze. Usuwa on również te produkty przemiany materii, które są dla naszego organizmu szkodliwe. Menu należy więc układać tak, aby było w nim jak najwięcej warzyw i owoców. Wyeliminować należy z niej z kolei wieprzowinę, tłuste sery, ciasteczka, ciasta, batoniki i słodkie drożdżówki, które są źródłem ogromnych ilości węglowodanów. Pomocne w walce o prawidłowy poziom cholesterolu są również zioła.

W przypadku cholesterolu najbardziej ceniony jest czosnek, który z jego za wysokim poziomem radzi sobie po mistrzowsku. Korzystnie oddziałuje również zdecydowanie mniej znana babka płesznik.