You are currently viewing Zastosowanie oleju kokosowego

Zastosowanie oleju kokosowego

Moja mama jakiś czas temu dowiedziała się, że ma łuszczycę. W sumie to ta choroba u niej pojawiła się naprawdę bardzo późno. Mama oczywiście jest pod stałą opieką lekarza jednak też stara się na co dzień stosować kosmetyki przeznaczone właśnie dla osób z tą dolegliwością.

Olej kokosowy jako kosmetyk

olej kokosowy nierafinowanyTe kosmetyki kupuje w aptece jednak jakoś specjalnie nie jest zadowolona z działania ich. Mama też dużo czyta na temat tej choroby. Bo jednak co jakiś czas wyczyta coś na temat tego jakie kosmetyki kupować i wtedy stara się je zmieniać. Ostatnio przeczytała, że dobry jest olej kokosowy nierafinowany taki na którym wcześniej smażyła. Jak się okazuje ten olej kokosowy nierafinowany jest dobry na wiele rzeczy. Jest przede wszystkim zdrowy i dobrze jest przygotować na nim smażone potrawy. A także jak się okazuje bardzo dobrze nawilża skórę przy czym jej nie podrażnia bo jest bezzapachowy. Olej jest naturalny i działa lepiej na skórę niż większość innych preparatów. Mama od czasu gdy zaczęła stosować ten olej zauważyła poprawę kondycji swojej skóry. Gdy powiedziałam o tym koleżance, że mam właśnie stosuje ten olej kokosowy nierafinowany na skórę wcale się nie zdziwiła. Powiedziała mi nawet, że ona co jakiś czas robi sobie z tego oleju maseczkę na włosy. Ona ma zniszczone włosy farbowaniem i ciągłym prostowaniem a olej ten świetnie odżywia włosy i dociera bardzo głęboko. Spodobał mi się pomysł z tą maseczką na włosy. Bo moje włosy też ostatnio nie są w dobrej kondycji.

Dlatego też w weekend gdy miałam na to czas postanowiłam taką maseczkę zrobić. Z tego co mówiła mi koleżanka to wystarczy na suche włosy nanieść trochę oleju takiego, który był wcześniej w temperaturze pokojowej żeby łatwiej go wsmarować. I tą maseczkę wystarczy trzymać na włosach godzinę.