You are currently viewing Zalety regeneracji wtryskiwaczy benzynowych

Zalety regeneracji wtryskiwaczy benzynowych

Awarie wtrysków benzynowych to rzadkość, więc ich sprawdzanie nie przychodzi na myśl od razu, kiedy pojawiają się objawy, takie jak zwiększone dymienie i nieprawidłowa praca motoru napędowego. Warto zdecydować się na regenerację wtryskiwacza benzynowego, aby nie dopuścić do konieczności jego wymiany, co wiąże się z dużymi kosztami.

Dlaczego warto regenerować wtryskiwacze benzynowe?

Regeneracja wtryskiwaczy benzynowychZignorowanie objawów uszkodzenia wtryskiwacza benzynowego może doprowadzić do zniszczenia jednostki napędowej. Koszt naprawy może wtedy wzrosnąć nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Rozwiązaniem znacznie lepszym od kosztownej naprawy czy wymiany sprzętu na używany jest regeneracja wtryskiwaczy benzynowych. Proces ten przywraca im dawną sprawność poprzez czyszczenie, testowanie oraz specjalną diagnostykę. Dzięki temu można się dowiedzieć co spowodowało usterki i jak je usunąć, aby nie dopuścić do awarii silnika. Przy testowaniu bada się czasy otwarcia, rezystencję cewki, sprawność elektryczną cewki pod obciążeniem, szczelność czy rozpylenie. W ten sposób wiadomo, kiedy wtryskiwacz działa najsłabiej i można to poprawić. Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych powinna być przeprowadzana tylko i wyłącznie w salonach i warsztatach do tego przeznaczonych. Serwisant powinien być doświadczony w tej dziedzinie i przy użyciu specjalistycznych maszyn podać dokładne wyniki testów. W innym przypadku jednostka napędowa samochodu może zostać jeszcze bardziej uszkodzona.

Głównym powodem, dla którego warto zdecydować się na regenerację wtryskiwacza benzynowego jest koszt ewentualnej naprawy uszkodzeń, do których doprowadzi jego poważniejsza awaria. Odnowienie wtryskiwacza to wydatek maksymalnie kilkuset złotych, co przy naprawie całej jednostki napędowej, nie jest dużą kwotą.