You are currently viewing Zabudowy sanitarne HPL

Zabudowy sanitarne HPL

Punkty sanitarne, które są budowane w obiektach publicznych, muszą być nie tylko odpowiednio zaprojektowane, ale także ich wnętrze musi być wykonane z odpowiednich materiałów. Do materiałów najczęściej używanych w tego typu miejscach należy laminat HPL. Właściwa odporność na warunki panujące w środku (przede wszystkim wilgoć), to czynnik warunkujący tak szerokie zastosowanie tego materiału.

Laminaty kompaktowe HPL do zabudowy sanitarnej

ścianki hplOprócz elementów zabudowy WC, materiał tego typu jest wykorzystywany także do innych zabudów sanitarnych. Ścianki HPL są kluczowym elementem wykonywania kabin natryskowych. Wraz ze wspornikami i profilami z aluminium, możliwe jest skonstruowanie nie tylko lekkiej kabiny, ale także konstrukcji wytrzymałej na zniszczenie i zużycie. Przegrody i kabiny natryskowe tego typu są montowane w takich miejscach jak baseny, ale także zakłady pracy, w których pracownicy korzystają z natrysków przed lub po skończonej pracy. Materiał HPL nadaje się idealnie także do wykonywania blatów umywalkowych. Higieniczna i estetyczna przestrzeń stworzona tym sposobem jest nie tylko dobrze postrzegana przez osoby korzystające z punktu sanitarnego, ale także może być szybko i sprawnie czyszczona. Kolejnym elementem sanitarnym, który jest konstruowany z laminatów, są przebieralnie pracownicze i sportowe. Systemowy i estetyczny wygląd sprawia, że laminat jest podstawa konstruowania przebieralni w klubach sporotwych.

Konstruowanie miejsc sanitarnych z użyciem laminatów należy do prac, które mogą zostać zlecone przez klienta. W takim wypadku producenci odpowiadają na zapotrzebowanie i mogą przedstawić dobra ofertę budowy miejsc z płyt HPL od podstaw. Dzięki temu możliwe jest szybkie wykończenie nowo wybudowanego obiektu.