You are currently viewing Wytrzymałe obuwie pracownicze

Wytrzymałe obuwie pracownicze

Obuwie ochronne, wbrew pozorom, miało niewiele wspólnego z butami górskimi czy zimowymi, mimo wizualnych podobieństw. Obydwa te rodzaje obuwia nie były bowiem na tyle odporne na uszkodzenia i nie zapewniały dostatecznej ochrony, by stosować je na stanowiskach pracy.

Wielozadaniowe buty do pracy

buty robocze bydgoszczObuwie ochronne musiało bowiem chronić pracownika przed bardzo różnorodnymi zagrożeniami i urazami, jakie mogły przytrafić się w trakcie wykonywania zadań. Najbardziej rozpowszechnione były więc stosunkowo uniwersalne buty robocze Bydgoszcz. Były to buty bardzo podobne wyglądem do obuwia terenowego, dość masywne i ciężkie. Jednak w odróżnieniu od obuwia codziennego, buty te doskonale amortyzowały uderzenia, osłaniając pracownika przed kontuzjami i urazami spowodowanymi takowymi. Gruba skóra, stanowiąca wierzchnią warstwę obuwia, była natomiast zaimpregnowana preparatem neutralizującym, który minimalizował zużycie obuwia po kontakcie z osadami i chemikaliami obecnymi w każdym zakładzie pracy czy placu budowy. Wewnętrzne warstwy butów były natomiast miękkie i wygodne, ułatwiając pracownikom wykonywanie prac wymagających swobody ruchu, jak również ciągłą pracę przez wiele godzin, ale również dodatkowo stanowiąc warstwę amortyzującą. Robocze buty ogólnego przeznaczenia były najbardziej rozpowszechnione w zakładach pracy, gdyż mogły być wykorzystywane na niemal każdym stanowisku, na każdym chroniąc pracowników przed urazami równie dobrze.

Zdarzało się jednak, iż bardziej wyspecjalizowane rodzaje obuwia używane były w na stanowiskach o podwyższonym poziomie zagrożenia. Robocze buty należały do najwytrzymalszego gatunku obuwia, i podobnie do butów wojskowych mogły być używane bardzo długo przy minimalnej konserwacji i w bardzo trudnych warunkach.