You are currently viewing Wysyłamy na obóz językowy nasze dzieci

Wysyłamy na obóz językowy nasze dzieci

Jestem mamą dwójki wspaniałych chłopców. Maciej ma dziesięć lat, a Andrzej ma jedenaście. Zależało nam bardzo na tym, aby nasze dzieci miały dobre wykształcenie. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o język angielski. Nasze dzieci uczą się go w szkole.

Obozy to nauka i zabawa w jednym

obozy językowe angliaOstatnio jednak wpadliśmy na pomysł żeby wysłać ich na obóz językowy. Powiem Wam szczerze, że początkowo nie byłam przekonana. Jednak moje zdanie się zmieniło w momencie, gdy znalazłam pewien wpis na blogu, jednej z internautek pod hasłem: obozy językowe anglia. Bardzo mnie to zaintrygowało. Autorka tego wpisu opowiadała o swoich doświadczeniach, swojej rodziny. Pani Małgorzata, opisywała jak po wyjeździe na taki obóz, jej dzieci, zaczęły świetnie się komunikować w języku angielskim. Efekty były tak zdumiewające, że wszyscy byli po prostu w szoku. Po długich poszukiwaniach, udało nam się znaleźć odpowiedni obóz dla naszych chłopców. Tak jak pisałam wcześniej, bardzo się obawiałam tego wyjazdu. Nie wiedziałam, czy moje dzieci sobie poradzą. Czy taki obóz nie wywoła tylko i wyłącznie zniechęcenia u moich chłopaków. Jak się później okazało, moje obawy były kompletnie nieuzasadnione. Maciej i Andrzej nie tylko nauczyli się komunikatywnie języka angielskiego, ale także stali się dużo bardziej śmiali i odważni. Co jeszcze im to dało? Nauczyli się samodzielności i odpowiedzialności. Jak widać obozy językowe są nie tylko koncepcją na naukę, ale są sposobem na nabycie umiejętności, które przydają się w normalnym, codziennym życiu. Dodam, że my akurat trafiliśmy na świetną kadrę językową. Pamiętajcie o tym, że przed takim wyjazdem, należy dobrze dobrać nauczyciela. Jak to zrobić? Można skorzystać z opinii innych. Osobiście uważam, że jest to najbardziej bezpieczne. Będzie to najlepsza informacja. 

Taka metoda jest naprawdę świetną opcją szkoleniową. Moje dzieci wróciły odmienione. Warto jest korzystać z takich wariantów. Zanim jednak wyślemy nasze dzieci, wybierzmy odpowiedniego nauczyciela. Nasze dzieci mają całe życie przed sobą. Trzeba zadbać o ich rozwój.