You are currently viewing Wysokie obuwie jeździeckie

Wysokie obuwie jeździeckie

 

Entuzjaści jeździectwa, zarówno zawodnicy konkurencji konnych jak i pasjonaci jazdy konnej którzy nie uczestniczą w zawodach, preferują klasyczne obuwie do jazdy. Wysokie buty, pierwotnie noszone przez kawalerzystów i oficerów wojskowych, są w dalszym ciągu najbardziej popularnym obuwiem wśród jeźdźców.

Klasyczne buty do jazdy konnej

buty jeździeckie oficerkiSą one bowiem najwygodniejsze, a jednocześnie najbardziej eleganckie spośród wszystkich rodzajów butów, przeznaczonych specyficznie do jazdy konnej. Wysokie buty jeździeckie oficerki są niezmienne pod względem wyglądu i kroju od bardzo długiego czasu. Są to buty proste, wysokie często do kolan lub na pół łydki, i bez wyjątku wykonywane ze skóry. Ich podeszwa jest sztywna, ale na tyle cienka i lekka by bez trudu kierować ruchem konia w trakcie jazdy. Rzadko wykonywana jest z gumy, gdyż oryginalne wojskowe buty jeździeckie posiadały sztywną, drewnianą podeszwę która do dzisiaj jest w użyciu. Często zdarza się również iż ze względu na większą trwałość stosowane są podeszwy z tworzyw sztucznych. Klasyczne wysokie buty do jazdy konnej są na tyle lekkie, by nie powodować nadmiernego zmęczenia w trakcie jazdy, nie przeciążać nóg i nie powodować dyskomfortu. Nie są co prawda zalecane jako obuwie codzienne, aczkolwiek podczas jazdy sprawują się znacznie lepiej niż większość obuwia codziennego i sportowego.

Wygodne buty do jeździectwa można dostać w większości sklepów z wyposażeniem do jazdy konnej. Wielu renomowanych producentów wykonuje również takie buty na zamówienie, i jest to często najlepsza metoda by zaopatrzyć się we własne obuwie do jazdy. Dobrze wymierzone buty, dopasowane do nogi jeźdźca, są bowiem znacznie wygodniejsze i bardziej komfortowe niż obuwie tylko powierzchownie dopasowane w sklepie.