You are currently viewing Wypożyczalnia i serwis maszyn rolniczych – jak zarobić na wsi?

Wypożyczalnia i serwis maszyn rolniczych – jak zarobić na wsi?

Praca rolnika nie należy do najprostszych i często wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Ponadto rolnik prowadzący spore gospodarstwo rolne musi być również biznesmenem. Po wkroczeniu Polski do Unii Europejskiej rolnictwo uległo znacznemu rozwojowi, nie tylko pod względem technologii ale i mechanizacji, mało który rolnik dziś obejdzie się bez maszyn rolniczych.

Wozy paszowe czyli niezbędne maszyny na wyposażeniu

wozy paszowe zaczepianeObecnie żadnej rolnik, nie jest w stanie obejść się bez pomocy maszyn rolniczych bez zależności od tego jak duże ma gospodarstwo. Niestety maszyny rolnicze nie należą do najtańszych, nie każdego rolnika bowiem stać na tak wysoki wydatek, dlatego chętnie w okresie żniw korzystają oni z wypożyczalni maszyn. Nie kalkuluje mu się jednak ich zakup ponieważ w praktyce korzystałby z nich tylko kilka dni w sezonie, aby wykonać konkretną pracę. Tańszym dla niego rozwiązaniem jest zatem wynajem maszyny aniżeli kilkuletnie zadłużenie na zakup nowego urządzenia. Na pewno jedną z maszyn, które niezbędne są rolnikowi podczas żniw jest ciągnik, stosowany do przemieszczania maszyn oraz urządzeń, które nie mają własnego napędu, jak np. przyczepa. Zdecydowanie i w nią warto wyposażyć swoją wypożyczalnie, albowiem wielu rolników korzysta z przyczep tylko w okresie sezonowym. Inną maszyną, bez której z pewnością rolnik się nie obędzie a korzysta z niej w czasie żniw jest kombajn przeznaczony do zbioru zbóż. Zdecydowanie warto również wypożyczalnie zaopatrzyć w wozy paszowe zaczepiane, służące do zdawania paszy TMR dla krów. W dużym stopniu ułatwiają one pracę przy zwierzętach. Zadaniem paszowozów jest zdawanie paszy, a także jej dokładne rozdrabnianie.

Warto również w swojej ofercie umieścić usługę konserwacji i naprawy tych maszyn, w ten sposób naszą ofertę skierujemy nie tylko do rolników nie posiadających maszyn, ale do tych którzy je posiadają, a nie koniecznie potrafią się z nimi obsługiwać. Jak więc widać można zarobić na rolnictwie, bez konieczności prowadzenia gospodarstwa.