You are currently viewing W jaki sposób izolować płaski dach?

W jaki sposób izolować płaski dach?

 

Każdy z nas zgodzi się na pewno z tym, że dach w każdym budynku spełnia jedną z najważniejszych funkcji. Z tego też względu, skupiając się na budowie czy też renowacji naszego domu, powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by dach wykonany był w możliwie najlepszy sposób. W tym zakresie na pewno powinna mieścić się również odpowiednio wykonana izolacja dachu.

Materiały do izolacji dachu

dach płaski izolacjaKiedy chcemy dokonać izolacji naszego dachu, musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że w inny sposób przebiega izolowanie dachu ze spadem, w inny zaś dachu płaskiego. Jeśli chodzi o dach płaski izolacja może być wykonana na dobrą sprawę dwiema metodami. Pierwszą z nich jest metoda odwróconego dachu i jest ona możliwa do zrealizowania tylko wtedy, gdy nasz dach charakteryzuje się odpowiednio dużą nośnością. Musimy bowiem dysponować możliwością dociśnięcia warstwy izolacji cieplnej żwirem albo płytami chodnikowymi. Z tego też względu nasz dach musi być odporny na większe obciążenia niż tradycyjnie ma to miejsce. Drugą możliwością izolacji dachu płaskiego jest położenie na jego powierzchni styropianowych płyt, które dodatkowo należy przykryć papą termozgrzewalną. Oczywiście, w kwestii izolacji dachu warto zwrócić się z prośbą o pomoc do specjalisty, który będzie w stanie profesjonalnie stwierdzić, które rozwiązanie w przypadku naszego dachu sprawdzi się lepiej i przyniesie lepsze efekty.

Pamiętajmy, że dobrze ocieplony dach zagwarantuje nam, iż cała energia, którą zużyjemy na ogrzanie naszego domu – bez względu na źródło naszego ogrzewania – zostanie zatrzymana w jego wnętrzu. To dach jest elementem każdego budynku, przez który w największym stopniu ucieka ciepło. Zadbajmy więc, by nie było to możliwe lub przynajmniej mocno utrudnione.