You are currently viewing Sztuczna wełna lamela na poddaszu?

Sztuczna wełna lamela na poddaszu?

Ocieplanie poddasza jest zajęciem żmudnym i ciężkim – tylko w przypadku zwykłej wełny. Obecnie stosuje się rozwiązania, które mocno upraszają ten proces. Mowa oczywiście o wygodnych w stosowaniu rolkach, które po pocięciu stają się arkuszami izolacyjnymi. Ten proces nigdy nie był szybszy.

Sztuczna wełna – jak ją położyć?

sztuczna wełna lamelaSztuczna wełna Lamela jest produktem bardzo wygodnym w aplikowaniu, wszystko za sprawą formy w jakiej jest sprzedawany. Nałożenie rozwiązań stosowanych przez rodziców bądź dziadków wiązało się zazwyczaj z potrzebą własnoręcznego aplikowania izolatora. Było to niezwykle problematyczne za sprawą sztywnych włosów znajdujących się w zwykłej wełnie szklanej, które niesamowicie „gryzły” w niezabezpieczone materiałem fragmenty ciała. Świetnym rozwiązaniem okazują się specjalne maty składające się z izolatora oraz aluminium. Pozwala to na zdecydowanie szybsze ocieplenie powierzchni. W przypadku tego produktu kładzenie go na przygotowaną powierzchnie jest zwieńczeniem pracy, ważne są przygotowania, które pozwolą uniknąć nieprzyjemności. Cały proces należy zacząć od rozeznania na temat sposobu w jaki został okryty dach. W przypadku papy arkusze wełny można z powodzeniem układać bez zachowywania jakichkolwiek przerw od deskowania. Należy jednak o nich pamiętać w sytuacji gdy wykorzystano w tym celu folię niskoparoprzepuszczającą, w takim przypadku niezachowanie kilkucentymetrowego odstępu skończy się skraplaniem się wody.

Poszukiwania idealnego rozwiązania można zakończyć, produkt ten z pewnością zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów za sprawą prostego i wygodnego nakładania. Rolki z izolatorem typu Lamela zdobyły serca wielu osób zajmujących się na co dzień ocieplaniem budynków. Specjaliści z pewnością doradzą jaka grubość będzie potrzebna w celu osiągnięcia dobrego efektu.