You are currently viewing Sztalugi dla początkujących artystów

Sztalugi dla początkujących artystów

Początkujący artyści często mają problem z dobraniem odpowiedniego wyposażenia do rozpoczęcia przygody z malowaniem. Wybór jest bowiem tak duży i zróżnicowany, iż nie sposób szybko i sprawnie wybrać wyposażenia dla siebie, nie mając żadnej wiedzy o konkretnych produktach i rodzajach farb.

Najlepsze zestawy dla artystów bez doświadczenia

sztaluga w zestawie malarskimFirmy tworzące wyposażenie artystyczne zauważyły problem nowicjuszy, toteż od jakiegoś czasu do sprzedaży trafia coraz więcej zestawów, zawierających wszystkie najbardziej potrzebne narzędzia, by kupujący mógł od razu zacząć tworzyć, zamiast godzinami kompletować wyposażenie. Każda sztaluga w zestawie malarskim jest dość lekka, aczkolwiek bardzo wygodna, i może być używana z podobraziami o wielkości do półtorej metra szerokości i metra wysokości. Regulacja sztalugi pozwala na wygodne usytuowanie powierzchni wedle upodobań artysty bez najmniejszych kłopotów. W standardowym zestawie początkowym dla artystów i malarzy znajdują się również podstawowe warianty pędzli do malowania, oraz farby akrylowe na bazie wody, bodaj najwygodniejsze i najbardziej uniwersalne farby jakie można dostać. Takie zestawy często bywają tańsze niż zakup poszczególnych elementów osobno, dlatego są tym bardziej atrakcyjne dla nowicjuszy. Istnieją także zestawy dla bardziej zaawansowanych osób, które przeznaczone są dla tych artystów, którzy poszukują specyficznego sprzętu do konkretnych projektów.

Mogą to być zestawy z farbami olejnymi oraz pędzlami z syntetycznym włosiem, które przez owe farby nie zostaje uszkodzone podczas kontaktu. Popularne są również podobrazia na bazie zapisów historycznych oraz farby które tworzone są w zupełności według recept podawanych w wielu źródłach, zwłaszcza średniowiecznych, lub renesansowych.