You are currently viewing Świetne instalacje AV rozwiązaniem do domu

Świetne instalacje AV rozwiązaniem do domu

Systemy multiroom powszechnie używane są jako zbiorcza instalacja antenowa. Takie system umożliwia swobodny dostęp do sygnału wszystkich programów telewizji cyfrowej w całym budynku. Sprawdza się kiedy ktoś w salonie chce oglądać i korzystać z pełnej oferty programów aniżeli osoba przebywająca na przykład w sypialni.

Jak działa instalacja AV w domu?

instalacje avDzięki takim systemom nie ma potrzeby montowania wielu anten, ponieważ system multiroom jest w stanie zastąpić 8 satelitarnych oraz tych telewizji cyfrowej. Cały system wiąże się z koniecznością zainstalowania w każdym pomieszczeniu gniazdka antenowego, dzięki czemu można oglądać różne programy. System multiroom nazywany również jako instalacje AV wymaga obecności dwóch anten – satelitarnej i telewizyjnej. Sygnał odbierany z tych anten dostarczamy jest do centralnego elementu instalacji AV jakim jest multiswitch. Do owego systemu można również podłączyć monitoring czy sygnał z innych urządzeń audio-video. Multiroom nie wymaga jakiegoś konkretnego dekodera, ponieważ istnieje możliwość podłączenia go do dowolnego – wystarczy dekoder uniwersalny. Zakładając system multiroom można rozważać jego instalacje poprzez dwie opcje – przewodową i bezprzewodową. W niektórych budynkach nie ma możliwości ułożenia specjalnego okablowania, dlatego w tym przypadku doskonale sprawdzi się bezprzewodowy multiroom. Taki rodzaj nie posiada jednostki centralnej, jak w przypadku tradycyjnej opcji. W skrócie – instalacje AV są systemem cyfrowym, w którym komunikowane są komendy, dźwięk oraz wizja za pomocą okablowania lub drogą bezprzewodową.

Pragnąc mieć w swoim domu taki system, który będzie umożliwiał słuchanie muzyki z tego samego programu lub telewizji w różnych pomieszczeniach warto zastanowić się nad instalacjami AV. Mogą one przybierać formę bezprzewodową lub za pomocą przewodu. Pod taki system można podłączyć wszelkie podmioty wizualne, związane z muzyką i dźwiękiem oraz związane z telewizją.