You are currently viewing Świecące klocki dla dziecka

Świecące klocki dla dziecka

Dzieci rodzą się z naturalną kreatywnością i ciekawością świata. Nie znają jeszcze granic i zasad, które wytyczają obszar do poruszania się w nim, dlatego w trakcie zabawy, często robią rzeczy niekonwencjonalne, które rozwijają ich umiejętności.

Dlaczego kocki świecą?

świecące klockiKażde dziecko ma jakąś ulubioną zabawkę, z którą się nie rozstaje. Ale są też pewne modele, które posiada każdy maluch bez względu na wiek. Będąc dziećmi z pewnością się bawiliśmy klockami, z których budowało się przeróżne konstrukcje. Klasyczne klocki są jednokolorowe i składają się z wielu elementów o różnej wielkości. Nowością na rynku są świecące klocki, które przynoszą jeszcze więcej frajdy niż zwykłe. Mogą się nimi bawić chłopcy i dziewczynki w wieku od ośmiu do nawet czternastu lat. Prawie każdy element posiada wbudowaną w środku małą żaróweczkę ledową. Klocki mają delikatne kolory, dzięki czemu efekt świetlny robi wrażenie. Są one pakowane po około sześćdziesiąt sześć – sto elementów, które umożliwiają stworzenie wielu pojazdów i maszyn. W zestawie jest mini panel do sterowania oświetleniem oraz dwie małe baterie. Klocki są wykonane z trwałego i bezpiecznego plastiku oraz mogą być dopuszczone do kontaktu z dziećmi. Oczywiście mniejsze dzieci nie powinny się nimi bawić, bo posiadają one także małe elementy, które małe dziecko może połknąć. Zestaw klocków świetlnych jest świetnym pomysłem na prezent na małego konstruktora. Dostępne są modele dla dziewczynek i chłopców w postaci różnych pojazdów i budowli.

Klockami czasem bawią się nawet dorośli, bo to świetna rozwijająca zabawa, która uczy kreatywnego myślenia. Dzieci uwielbiają takie zabawy, bo mogą puścić wodze fantazji. Ponadto efekt świetlny robi niesamowite wrażenie przy zgaszonym świetle. Ledy są energooszczędne, wiec wystarczą na kilkanaście lat zabawy.