You are currently viewing Stylizowane rowery szosowe

Stylizowane rowery szosowe

Od jakiegoś czasu ponownie wróciła moda na rowery szosowe w klasycznym stylu. Większość rowerów które utrzymane są w bardzo staromodnej, od razu rozpoznawalnej stylistyce ma jednak mnóstwo nowoczesnych udogodnień, a ze starymi rowerami dzieli jedynie wygląd.

Nowoczesne rowery do jazdy rekreacyjnej

rowery styloweRowery stylizowane na modele sprzed kilkudziesięciu, a czasem i więcej, lat są od razu rozpoznawalne. Wszystkie rowery stylowe mają bowiem stary wariant ramy, który podobny jest do dzisiejszej ramy damskiej, aczkolwiek funkcjonuje nie tylko jako rama, ale również wizualny element roweru. Rama roweru jest bowiem zakrzywiona po łagodnym łuku od kierownicy w kierunku napędu roweru, i ma znacznie łagodniejsze kształty niż nowoczesne, agresywnie wykończone rowery sportowe. W takich rowerach montowane są przede wszystkim bardzo wygodne siedzenia i manetki, niejednokrotnie w wersji podgrzewanej, gdyż rowery te są głównie przeznaczone do długiej rekreacyjnej jazdy po równych nawierzchniach. Mimo to, niektóre rowery z serii stylizowanych na staromodne posiadają amortyzację, aczkolwiek rzadko jest ona widoczna na pierwszy rzut oka. Każdy rower tego typu jest bardzo lekki, dzięki czemu nie wymaga tyle nakładu siły podczas jazdy, aczkolwiek mimo to, ramy rowerów należą do bardzo wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia.

W owych rowerach zdecydowanie większy nacisk kładziony jest na komfort niż na osiągi, dlatego biegi zostały dostosowane do jazdy po asfaltowej czy polnej drodze, i nie są tak ciężkie jak biegi w rowerach górskich, które przeznaczone są do jazdy po trudnym terenie. Rowery te są coraz częściej wybierane przez entuzjastów rekreacyjnej, długiej jazdy rowerem po bardzo prostych trasach, nie posiadających większych przeszkód terenowych.