You are currently viewing Studnia dekoracją ogrodu

Studnia dekoracją ogrodu

Wiele osób mieszka w domach jednorodzinnych, które mają bogatą historię. Szczególnie te domy, położone we wioskach, mają swój niepowtarzalny urok. Wokół nich znajduje się często sporo zielonego terenu, który przekształca się w piękne ogrody. Jednym z bardzo charakterystycznych elementów, znajdujących się w takich wiejskich ogrodach, jest studnia głębinowa.

Drewniana studnia w ogrodzie

zabudowa studniDostęp do studni głębinowej obok domu był w dawnych czasach często niezbędny do funkcjonowania całego gospodarstwa. Zazwyczaj było to jedyne dostępne do ręki źródło wody. Na dzień dzisiejszy studnie, które można spotkać w ogrodach wielu domów, położonych zazwyczaj w malowniczych wioskach, pomagają raczej tylko w nawadnianiu ogrodów. Wiele z nich zaczęło też pełnić funkcję dekoracyjną w ogrodzie. Bardzo popularna stała się zabudowa studni, która często łączy ze sobą kamień i drewno. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się tworzeniem dekoracyjnej zabudowy. Możemy zdecydować się na studnie wykonane tylko i wyłącznie z drewna, tylko wówczas musimy się liczyć z koniecznością regularnego impregnowania drewna. Droższym, ale bardziej trwałym rozwiązaniem są studnie kamienne, które z drewna mają wykonane tylko i wyłącznie niektóre elementy dekoracyjne. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie wyciągnika z wiadrem, za pomocą którego możemy ze studni nabierać wodę tak, jak to robiono w dawnych czasach. Zabudowana studnia jest też bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku, kiedy mamy małe dzieci.

Studnie w dawnych czasach były na wsiach wręcz niezbędne. Obecnie wiele osób ma na swoich podwórkach studnie, w których zazwyczaj nadal znajduje się woda podziemna. Warto taką studnię ładnie zabudować, przy wykorzystaniu kamieni albo samego drewna. Taka zabudowana studnia staje się atrakcją w naszym ogrodzie.