You are currently viewing Studia na kierunku kosmetologii

Studia na kierunku kosmetologii

Kosmetologia jest jedną z najpopularniejszych dziedzin dermatologii. Bardzo często wybierana jest jako kierunek studiów pierwszego stopnia tak dziennych, jak i zaocznych. Kosmetologia obejmuje wiele dziedzin nauki, a wiedza pozyskiwana na tym kierunku wykorzystywana jest w wielu miejscach.

Czy warto studiować kosmetologię?

kosmetologia w ToruniuBardzo wielu osobom kosmetologia jako kierunek studiów kojarzy się jedynie z najbardziej znanymi czynnościami i usługami, jak choćby manicure i pedicure. Tymczasem taki właśnie kierunek na wyższej uczelni jak kosmetologia w Toruniu czy jakimkolwiek innym mieście oznacza o wiele więcej. To dziedzina nauki związana ze zdrowiem i higieną życia. Studenci kosmetologii dowiadują się wiele o zdrowym odżywianiu, o substancjach odżywczych znajdujących się w pożywieniu, które mają pozytywny wpływ na stan skóry. Wiele także studenci dowiadują się o tym, jakie toksyny i niebezpieczne substancje obecne są w naszym życiu, a które wpływają między innymi na stan skóry bardzo źle. Co więcej, kosmetologia zawiera w sobie także duże elementy medycyny, w tym tej najbardziej nowoczesnej medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Studenci wiele uczą się o procesach zachodzących w skórze, która jest przecież także organem, jak płuca czy serce. Dzięki temu absolwenci mają wiedzę na temat tego, jak powstrzymać procesy starzenia się skóry, jak zapobiegać różnorakim schorzeniom. Po kosmetologii można zostać nie tylko kosmetyczką w osiedlowym salonie. Wielu absolwentów decyduje się na dalsze kształcenie. Niektórzy marzą o nowoczesnym zawodzie chirurga plastycznego.

Medycyna estetyczna jest z biegiem czasu coraz bardziej popularna, dlatego studenci kosmetologii mają bardzo duże szanse na sukcesy w przyszłości na polu zawodowym.