You are currently viewing Sprawiedliwy podział majątku

Sprawiedliwy podział majątku

Człowiek nigdy nie wie, co przyniesie kolejny dzień. Tak często słyszy się o różnego rodzaju zdarzeniach, które na zawsze zmieniają życie człowieka. W ostatnim czasie mnóstwo par decyduje się na rozwód z różnych przyczyn. Takie sytuacje coraz częściej mają miejsce. Wówczas, należy pomyśleć o podziale majątku. Jak można to załatwić? 

Podział majątku po rozwodzie

podział majątku jastrzębie zdrójMiłość bywa niekiedy ulotna. Niestety, ale coraz częściej dochodzi do rozwodów, szczególnie młodych małżeństw. Przyczyn jest naprawdę wiele, jednak nie zawsze można rozstać się w zgodzie. Bardzo ważną kwestią przy rozwodzie jest sprawiedliwy podział majątku Jastrzębie Zdrój to miasto, w którym możemy skorzystać z porad szanowanych i doświadczonych adwokatów w tym zakresie. Na starcie trzeba zaznaczyć, iż podzielić można jedynie majątek wspólny czyli taki, który został zgromadzony razem. Można to zrobić polubownie, najlepiej w drodze umowy z notariuszem. Jednakże w sytuacji nieporozumień, niekiedy konieczna będzie sprawa w sądzie, jeśli chodzi o sprawiedliwy podział majątku. W każdej opcji dobytek można podzielić na różne sposoby. Jednym z nich jest przyporządkowanie każdemu poszczególnych rzeczy. Przykładowo, małżonka stanie się właścicielem domu, a mąż mieszkania. Innym rozwiązaniem jest przyporządkowanie części majątku z jednoczesnym spłaceniem połowy wartości małżonkowi. Ostatnią opcją jest sprzedaż całości dobytku i równy podział pieniędzy. Każde wyjście jest ma swoje zalety.

Czasami ludzie się rozstają i nie ma na to żadnego lekarstwa. Dotyczy to również małżeństw, które planują rozwód. W takich przypadkach trzeba w porę przemyśleć kwestię podziału majątku. Najlepiej zrobić to polubownie, bez udziału osób trzecich. W przeciwnym razie, najlepiej udać się do rzetelnego prawnika, który wszystkim się zajmie.