You are currently viewing Sposoby na miękką wodę z kranu

Sposoby na miękką wodę z kranu

Twarda woda, która najczęściej występuje w naszych instalacjach wodociągowych to duże zagrożenie dla wielu urządzeń, które z niej korzystają. Kamień, który znajduje się w wodzie osadza się na wszystkich elementach, które mają bezpośredni z nim kontakt i po czasie wpływają na pracę tych urządzeń, prowadząc najczęściej do ich kompletnego uszkodzenia.

Do zmiękczania wody w domu używa się odpowiednich urządzeń

domowe zmiękczacze wodyJest sposób na to, aby pozbyć się kamienia z wody i zmiękczyć ją. Służą do tego odpowiednie urządzenia zmiękczające ze specjalnym rdzeniem które zbiera osady kamienne na sobie. Następnie te osady są wypłukiwane za pomocą soli z osadnika, którego można używać dalej. Takie domowe zmiękczacze wody są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o odkamienianie. Zajmują wprawdzie trochę miejsca, gdyż ich wielkość to objętość mniej więcej małej lodówki, ale każdy gdzieś na pewno znajdzie miejsce na to urządzenie. Podłącza się je do głównej rury dostarczającej wodę do instalacji, zaraz za licznikiem. Dzięki takiemu podłączeniu, do każdego elementu rurociągu w naszym domu dochodzi miękka woda. Różnicę pomiędzy wodą zakamienioną, a miękką odczujemy niemal od razu. Wystarczy tylko pójść się wykąpać pod prysznic, aby zobaczyć, że na naszych szybach nie osadza się żadne zanieczyszczenie w formie, trudnych do usunięcia smug. W miękkiej wodzie nie jest to możliwe, ponieważ nie ma tam co się osadzać. Podobnie będzie w czajniku i pralce.

Zaletą stosowania miękkiej wody w domu jest przede wszystkim ochrona urządzeń. Pralki, które działają na miękkiej wodzie chodzą wielokrotnie dłużej, niż te, które pracują na wodzie twardej, czyli zawierającej duże ilości kamienia. Do tego dochodzi zwiększona czystość naszych kabin prysznicowych, okien, i czajników, co oszczędza nam dodatkowych prac w domu.