You are currently viewing Spójrz w lustro, czy potrzebujesz diety

Spójrz w lustro, czy potrzebujesz diety

Oponka na brzuszku? Jak tu teraz wyjść na plaże i pokazać się w stroju kąpielowym? Czy to jednak jedyny problem, czy na pewno właśnie o to chodzi? Powinniśmy szukać z tego powodu najskuteczniejszej diety? Czy tylko wygląd odstrasza, a może oponka niesie ryzyko innych konsekwencji?

Kiedy przyda się skuteczna dieta?

Tłuszcz, który okłada się na brzuchu, jest znacznie bardziej niebezpieczny niż ten, który pojawia się w innych miejscach. Dlaczego? Zaraz się dowiemy. Otyłość brzuszna inaczej zwana „jabłkiem”, nie jest miła dla oka, ale również niebezpieczna, gdyż tłuszcz nie osiada tylko na brzuchu, lecz również na innych narządach. Poważnie rozważmy więc zastosowanie jednej z wielu skutecznych diet. Otyłość ta prowadzi do różnych chorób takich jak zaburzenie materii, miażdżycy czy cukrzycy. Może doprowadzić do udaru czy zawału serca.

najskuteczniejsze dietyJest coraz więcej grubych ludzi, a nawet u 30 procent tych puszystych osób występuje wspomniana właśnie niebezpieczna otyłość brzuszną. Lekarze coraz częściej walczą z otyłością brzuszną gdyż coraz więcej osób cierpi na tą chorobę i nie zważa nawet na to. Próbują przekonać do stosowania różnych najskuteczniejsze diety, aby zwalczyć tę plagę, która może doprowadzić do strasznych komplikacji. Taka zwykła oponka a rodzi tyle komplikacji. Masz brzuszek, ale nie wiesz, czy cierpisz na tę chorobę, czy może już jesteś blisko do osiągnięcia jej? Warto zmierzyć obwód naszej tali, aby się upewnić, że to właściwy moment, by zacząć kuracja dietetyczną. Zmierz obwód swojej talii i sprawdź, ile wynosi. Jeśli jest między 80 a 87 cm u kobiet, natomiast 90 a 94 cm u mężczyzn, masz nadwagę, natomiast jeśli przekroczy 88 u kobiet, a u mężczyzn 94, masz właśnie otyłość brzuszną. Najlepiej mieć poniżej 80 u kobiet i poniżej 90 u mężczyzn. To oznaka, że pod tym względem z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku.

Rozmieszczenie naszej tkanki można określić w ten sposób : dzieląc obwód w okolicy pasa przez obwód bioder. Wartość wskaźnika 1,0 u mężczyzn oraz 0,85 u kobiet również świadczy o otyłości brzusznej. Wskaźnik BMI jest mniej ważny , gdyż dzięki niemu nie zlokalizujemy, gdzie znajduje się najwięcej tłuszczu w naszym ciele. Bardzo często zdarza się ze nasze BMI jest w normie natomiast cierpimy na otyłość brzuszną. Dużo osób nawet o tym nie wie, że cierpi na tak poważną chorobę. Właśnie dla nich powstają bardzo modne i skuteczne ostatnio diety.