You are currently viewing Skuteczny płyn do płukania

Skuteczny płyn do płukania

Kiedy pierzemy ubrania w tradycyjnych środkach chemicznych, to często się zdarza, że po wyschnięciu przyklejają się do nas i powodują, że włosy stają nam dęba. To nic innego jak efekt elektryzowania się tkanin, którego można uniknąć.

Jak działają płyny do prania? 

płyn do płukania vernelProszki, płyny, żele czy kapsułki do prania mają za zadanie skutecznie wywabić wszelkie plamy, wybielić i też nadać przyjemny zapach. Jednak często bywa, że po wysuszeniu odzież traci zapach proszku, przez co szybko przejmuje zapachy z otoczenia. Jeżeli chcemy, aby nasze ubrania długo przyjemnie pachniały, to koniecznie trzeba zainwestować w płyn do płukania Vernel, który jest sprowadzany z niemieckiego rynku. To typowy płyn, który bez problemu znajdziemy w sklepach z niemiecką chemią w przystępnej cenie. Jest on sprzedawany w plastikowych butelkach o pojemności jednego, dwóch, pięciu lub dziesięciu litrów. Firma Vernel oferuje je aż w sześciu różnych zapachach, które utrzymują się na odzieży nawet przez kilka tygodni. Jednak to nie wszystko, ponieważ w składzie płynu do płukania znajduje się sporo substancji mających na celu zmiekczyć tkaniny i sprawić, aby się nie elektryzowały. Piorąc odzież w samym proszku często mamy dość sztywne ubrania, ponieważ ten detergent ma za zadanie usuwać plamy, a miękkość nadaje płyn do płukania, który należy dodać do prania na ostatnie płukanie. Płyn Vernel jest silnie skoncentrowany i gęsty  dlatego też wystarczy go dodać w niewielkiej ilości, aby uzyskać pożądany efekt.

Obecnie niemalże każdy z nas korzysta z płynów do płukania, ponieważ zapewniają odzieży przyjemną miękkość i nadają intensywny zapach na wiele tygodni. Wystarczy w nim płukać ubrania przez kilka minut, aby na długo zachowały zapach detergent. Przeważnie jedna nakrętka wystarczy na cały bęben prania.