You are currently viewing Skuteczne odnawnianie posadzek

Skuteczne odnawnianie posadzek

W przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją bardzo istotną kwestią jest to żeby obecne tam posadzki były idealnie czyste i bez uszkodzeń. Ewentualne drobinki powstałe w skutek różnego rodzaju rozwarstwień mogłyby dostać się bowiem do produkowanych towarów co absolutnie nie może mieć miejsca. W związku z tym konieczne jest dbanie o dobrą kondycję naszych posadzek w firmach.

Posadzki z betonu – regeneracja

regeneracja posadzek betonowychMimo tego, że beton uchodzi za najtrwalszy materiał stosowany do budowy posadzek to jednak z biegiem czasu ulega on uszkodzeniom. W takich sytuacjach nie musimy jednak skuwać posadzek i wylewać je na nowo. Istnieją bowiem firmy, które zajmują się odnawianiem tego typu nawierzchni. Regeneracja posadzek betonowych najczęściej oparta jest o technologię związaną ze szlifowaniem. Jednak zanim do tego dojdzie musimy zadbać o to żeby nasza powierzchnia była jednolita. Do tego celu używa się specjalistycznych frezarek, które powodują wygładzenie całej powierzchni posadzki. Następnie konieczne jest odpylenie i dopiero wtedy można przystąpić do właściwych działań. Z reguły na powierzchnię odpyloną stosuje się specjalną mieszankę mineralną układaną na mostku szczepnym. Jest to mieszanka oparta o polimer typu SBR. Metoda ta stosowana jest głównie w przedsiębiorstwach gdzie planowany jest ruch ciężki oraz bardzo ciężki. W przypadku ruchu średniego najczęściej zamiast polimeru stosuje się samopoziomującą masę cementową, która jest przeznaczona do posadzek przemysłowych.

Firmy zajmujące się profesjonalną regeneracją posadzek oferują swoim klientom możliwość dodatkowego polerowania posadzki. Zabieg taki spowoduje, że nasza posadzka odzyska dawny blask i będzie wówczas nie tylko w pełni funkcjonalna i wytrzymała ale również estetyczna. Duża liczba przedsiębiorstw decyduje się na taką usługę.