You are currently viewing Skuteczne czyszczenie dywanu

Skuteczne czyszczenie dywanu

Mogłoby się wydawać, że utrzymanie w czystości dywanu jest bardzo proste, ponieważ wystarczy go odkurzyć, aby pozbyć się widocznych zanieczyszczeń. Jednak sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż poza widocznymi zanieczyszczeniami są jeszcze te, których nie widać gołym okiem.

Gdzie czyścić dywany?

czyszczenie dywanów kraków cennikWyroby tkackie, które znajdują się na podłogach, pełnią kilka ważnych funkcji. Jedną z nich jest na pewno zabezpieczeni parkietu, paneli czy płytek przed zniszczeniem oraz zabrudzeniem. Ponadto dywany potrafią nadać wnętrzu specyficznego charakteru, który powoduje, że wnętrze wydaje się bardziej przytulne. Z pewnością trzeba przyznać, że dywany potrafią być piękne niczym dzieła sztuki, zwłaszcza jeżeli są to perskie modele. Jednakże utrzymanie ich w czystości nie jest prostą sprawą. Zwykłe odkurzenie usuwa jedynie piach, kurz i sierść z wierzchnich warstw. Groźne dla zdrowia bakterie i roztocza pozostają w głębszych warstwach, do których może nie dotrzeć odkurzacz. Jeżeli mamy w domu niejeden wyrób tkacki na podłodze i jest nam potrzebne dokładne czyszczenie dywanów Kraków cennik znajdujący się na stronie firmy świadczącej takie usługi jest jedynie ogólną informacją dla klientów. Ostateczna wycena czyszczenia następuje po zapoznaniu się pracownika firmy z parametrami dywanu i rodzajami zabrudzeń jakie na nim powstały. Jak wiadomo, trudne plamy z kawy, wina czy błota, ciężko jest usunąć tradycyjnymi, domowymi sposobami, dlatego też warto sięgnąć po fachową pomoc w tym zakresie.

Profesjonalne czyszczenie znacznie się różni od domowego, ponieważ przede wszystkim jest wieloetapowe. W związku z tym może zająć znacznie więcej czasu, ale z pewnością efekt końcowy zaskoczy każdego właściciela dywanu. Po skończonej usłudze wyglądają one jak nowe.