You are currently viewing Siny kamień jako substancja grzybobójcza

Siny kamień jako substancja grzybobójcza

Siny kamień, to inaczej siarczan miedzi, który stosuje się, jest stosowany na gnijące strzałki w kopytach. przed użyciem jednak kopyta powinny być bardzo dobrze oczyszczone i osuszone. ponadto jest to związek chemiczny nieorganiczny, który posiada silne właściwości wysuszające. 

Zastosowanie sinego kamienia

siarczan miedziSiny kamień to lekarstwo na gnijące strzałki, można go wsypać w gnijący rowek przy strzałkowy albo wymieszać go z kremem, niektórzy robią to z jakimkolwiek kremem nawilżającym,  następnie przycisnąć  wata, tak aby z kopyta nie wyleciało lekarstwo. Tego typu zabiegi powtarza się do momentu aż się uzyska poprawę stanu zdrowia kopyt. Co ciekawe siarczan miedzi ma również inne zastosowanie, jak na przykład wybijanie grzybów, czyli jako fungicyd. Stosuje się go również do farbowania żelaza, oraz do konserwacji drewna. Co ciekawe dzięki niemu możemy wykryć czy woda zawiera alkohol, ponieważ wchodzi w reakcję  z alkoholem i zabarwia się na fioletowo. A dzięki niemu możemy jeszcze farbować i drukować, oraz co ciekawe farbować żelazo. Są to niebieskie kryształki, które mają metaliczny posmak, działa bardzo żrąco na skórę. jeżeli wymieszamy go z wodą, ma on wtedy właściwości ciągające i jest to niezwykle nieprzyjemne. mając tego typu środek w domu, należy go przechowywać szczelnie i tak by to dzieci nie miały do niego dostępu, ponieważ może to wywołać bardzo złe skutki. 

W życiu i na co dzień potrzebujemy mieć pod ręka wiele środków chemicznych. Bez tego rzecz jasna ani rusz. Jeżeli mamy grzyba w mieszkaniu, to najlepiej zastosować roztwór z siarczanu miedzi i będziemy mieli spokój. Jeśli zaś stosujemy na kopyta u koni czy kóz, to również musimy uważać aby zwierze tego nie zjadło, ponieważ jest to bardzo dla nich szkodliwe i grozi śmiercią.