You are currently viewing Schronisko, hotel czy domek? Gdzie najlepiej spać w Zakopanem?

Schronisko, hotel czy domek? Gdzie najlepiej spać w Zakopanem?

Jadąc do Zakopanego, można natrafić na wiele ofert noclegów. Oferty są różne obiektowo i cenowo, także jest w czym wybierać. Można spać w schronisku za niższą cenę, w hotelu za wyższą lub wybrać coś pośredniego, mianowicie domek w Zakopanem.

domek zakopaneJeśli interesuje nas to, żeby było wygodnie i rozsądnie cenowo, a przy tym bezpiecznie, najlepsza opcja to właśnie domki. Na zewnątrz sprawiają wrażenie niepozornych, ale wewnątrz czekają nas nieraz luksusowe wyposażenia wnętrz. Jeśli dodatkowo jedziemy w kilka osób, na przykład osiem, możemy wynająć cały domek lub całe piętro tylko dla siebie. Atrakcyjne, prawda? Koszt wynajęcia średniego domku z podstawowym wyposażeniem to ok. 300-350 zł za noc. I tak w kuchni możemy znaleźć piecyk, lodówkę, czajnik, szafki, a także sztućce, garnki, szklanki i wiele innych. W pokojach prócz wygodnych łóżek czekają na nas pojemne szafy i telewizor, a czasem nawet dostęp do Internetu. Łazienka zazwyczaj posiada toaletę, prysznic i umywalkę. Bardziej luksusowe domki w Zakopanem posiadają także jacuzzi oraz wielkie łoże małżeńskie, a czasem komputer. Warto zatem porządnie rozpatrzyć tę ofertę.
Jeśli nie mamy zbyt wiele pieniędzy, trzeba zwrócić uwagę na schroniska. Mają one jednak kilka wad. Rzadko można w nich wynająć pokoje dla mniejszej ilości osób, a zatem jeśli chcemy jechać tylko z dwoma czy trzema osobami, musimy liczyć się z tym, że dostaniemy pokój wieloosobowy i nie będziemy jedynymi jego mieszkańcami. Schroniska są idealne, żeby spędzić w nich tylko jedną noc. Niestety właśnie tam najczęściej zdarzają się kradzieże. W przeciwieństwie do domków łazienka jest jedna dla wszystkich, najczęściej to pomieszczenie z toaletami po jednej stronie i prysznicami po drugiej. Jeśli nie chcemy oszczędzać, warto udać się do hotelu, który oferuje wiele atrakcji, np. spa czy tenis.

Jednak najlepszym wyborem będą właśnie domki w Zakopanem. Ich położenie, cena oraz wyposażenie są bardzo atrakcyjne, szczególnie jeśli jedziemy większą grupą. Nie musimy się wtedy przejmować sąsiadami czy hałasem, który może komuś przeszkadzać.