You are currently viewing Satyna trendem numer jeden

Satyna trendem numer jeden

 

W dzisiejszych czasach krawcowe najczęściej zajmują się zleceniami ze strony kobiet. Najbardziej popularne jest szycie sukienek na wymiar i to nie tylko sukienek ślubnych. W sklepach często mamy do czynienia z ubraniami, które mają określone wymiary i wiele kobiet nie może znaleźć idealnie skrojonych ubrań na swoją figurę. A są takie okazje, które wymagają idealnej kreacji.

Satynowe kreacje na wesele

tkaniny satynoweZbliża się sezon weselny i to właśnie w tym czasie krawcowe realizują najwięcej zamówień na ubrania. Szczególnie na damskie sukienki. Kreacje szyte na wymiar są szczególne pożądane w przypadku takich okazji, jak ślub kogoś nam bliskiego. Obecnie do szycia sukienek najczęściej wykorzystywane są tkaniny satynowe, na które panuje największa moda. Satyna jest rodzajem atłasu. Cechuje ją bardzo błyszcząca powierzchnia, która jest nieco sztywniejsza i przez to sukienki otrzymują bardzo ładny kształt, który nie niszczy się w trakcie zmieniania pozycji. Najmodniejsze sukienki satynowe mają bardzo prosty krój. Zazwyczaj są odcinane w talii i lekko rozkloszowane ku dołowi. Przez to, że sam materiał jest bardzo dekoracyjny, dodatkowe ozdoby w sukience są zbędne. Ewentualnie dodaje się subtelną kokardę lub koronkę w minimalnych ilościach. Do satynowej sukienki najlepiej pasują delikatne szpiki, zakrywające palce. Z satyny wykonuje się też suknie dla małych dziewczynek. Wyglądają one wówczas jak małe księżniczki. Ulubionym kolorem jest wówczas oczywiście róż.

W tym sezonie jednym z najbardziej popularnych materiałów, szczególnie jak chodzi o damskie, eleganckie sukienki jest satyna. Ten niezwykle strojny, błyszczący materiał stosowany jest najczęściej przy kreacjach na specjalne okazje, takich jak na przykład wesela. Satynowe sukienki uwielbiają też małe dziewczynki.