You are currently viewing Samodzielna konserwacja karoserii z pastą polerską profesjonalną

Samodzielna konserwacja karoserii z pastą polerską profesjonalną

Szczęśliwy jest ten, kto bez ograniczeń korzystać może z nieograniczonych zdobyczy nauki i techniki, chociażby, przykładowo, na polu kosmetyki samochodowej. Gdy jednak chwilowo nie możemy sobie pozwolić na zakup maszyny polerującej, czy jest możliwe osiągnięcie przyzwoitych efektów wskutek własnoręcznej pracy? Okazuje się, że tak.

Dynamika pracy z profesjonalną pastą polerską

profesjonalna pasta polerskaOczywiście, posiadacz nawet najbardziej wprawnych dłoni nie osiągnie zbyt wiele, mając za pomoc jedynie gąbkę i wodę. Natomiast zaopatrzenie się w specjalistyczne preparaty wspierające czynność polerowania, daje zapowiedź całkiem niezłych efektów pracy. Gdy już rozprawimy się z  oczyszczeniem karoserii z wszelkich naleciałości, a w ruch idzie profesjonalna pasta polerska, zaczyna się właściwy etap pracy. Wybór odpowiedniej pasty powinien być podyktowany stopniem jej własciwości ściernych. Zalecane są środki o własciwościach średnio ścierających; mocne pasty polerskie są wskazane natomiast w przypadku głębokich i poważnych zarysowań. Jednym z rozwiązań jest, między innymi, zastosowanie specyfików, łączących oczyszczanie, delikatne polerowanie i woskowanie w jednym. Z daną pastą polerską współgrać będzie odpowiednio dopasowany pad polerujący, a więc owalna, najczęściej piankowa gąbka. Potem pozostaje juz tylko zdać sie na technikę pracy, precyzję i cierpliwe wcieranie, a następnie usuwanie pasty. Efekty są zazwyczaj zauważalne po kilku pierwszych godzinach pracy.

Samodzielna, kilkugodzinna praca przy konserwacji lakieru własnego auta może być ciekawym i pasjonującym doświadczeniem. Często okazuje się bowiem, że nie trzeba lat praktyki w zakładzie samochodowym, by uzyskać zadowalające efety w dziedzinie kosmetyki samochodowej – wystarczą do tego profesjonalne środki i odrobina wytrwałości.