You are currently viewing Różne typy bram garażowych

Różne typy bram garażowych

Jeśli chodzi o bramy garażowe to warto wiedzieć, że nie powinny mieć one mniej niż 2,3 metra szerokości. Obowiązkowe są także dwa metry wysokości. Tylko wtedy garaż będzie w miarę wygodny do użytkowania. Jest to wymiar standardowy. Oczywiście czasami należy także wybrać inny wymiar bramy, bo wiadomo, że musi być ona dostosowana do otworu, jaki został w pomieszczeniu do jej montażu.

bramy garażoweZawsze warto wybrać nieco większą bramę, gdyż wtedy na pewno bezpiecznie dostaniemy się do garażu. Unikniemy także uszkodzenia pojazdu. Wjeżdżając do wąskiej bramy istnieje zagrożenie zarysowania karoserii bądź też urwania lusterka zewnętrznego. Niegdyś do garażu wybierano bramy dwuskrzydłowe. Dziś stosuje się natomiast bardziej nowoczesne rozwiązania. Bramy skrzydłowe nie są bowiem wygodne w użyciu. Trzeba bowiem otworzyć każde skrzydło z osobna.
Potrzebne jest do tego wiele miejsca. Ludzie nie chcą komplikować sobie życia i dlatego wybierają inne rodzaje bram. Pierwszym typem są bramy uchylne. Jest to sprawdzony rodzaj bram. Składają się one ze skrzydła, które porusza się po specjalnych rolkach, które umieszczone są na prowadnicach. Skrzydło bramy wcale nie jest lekkie, ale dzięki mechanizmom zamontowanym w bramach nie potrzeba wiele wysiłku by je otworzyć. Wydaje się ono lekkie. Wszystko dzięki sprężynom, które ułatwiają obsługę. Warto wiedzieć, że brama tego typu produkowana jest od razu z ościeżnicą. Nie musimy się zatem tym przejmować.
Dzięki ościeżnicy montaż takiej bramy jest znacznie łatwiejszy. Nie musimy męczyć się z montażem siłowników, prowadnic i innych elementów. Wystarczy przymocować ościeżnicę do ściany. Skrzydło podczas otwierania takiej bramy chowane jest pod sufitem garażu. Musimy o tym pamiętać projektując oświetlenie do garażu. Raczej nie powinno umieszczać się go na suficie. Innym typem bram garażowych są bramy segmentowe.

Są one budowane z paneli, które są połączone ze sobą pianką poliuretanowe. Pianka jest nie tylko połączeniem, ale stanowi także idealną izolację termiczną oraz akustyczną bramy.