You are currently viewing Róże i ich uprawa

Róże i ich uprawa

 

Wielu ogrodników mawia, że róża jest królową wśród kwiatów. To stwierdzenie jest jak najbardziej trafne, gdyż jedno co trzeba przyznać tym kwiatom to fakt, że są niezwykle piękne. Nie bez powodu czerwone róże są symbolem miłości. Bukiet złożony z róż jest zawsze dobrym pomysłem na prezent. Biorąc pod uwagę ich bogaty wybór kolorystyczny należy przyznać, że idealnie pasują na każdą okazję.

Hodowla i pielęgnacja róż

cięcie różZ tego właśnie powodu, że róże są pięknymi kwiatami, które idealnie nadają się na każdą okazję są one uprawiane niemal w każdym ogrodzie. Miłośnicy tych kwiatów posiadają bardzo często wiele różnych gatunków oraz kwiaty w wielu kolorach. Wśród najbardziej popularnych kolorów należy wymienić wspomniane wcześniej róże czerwone, białe, żółte, czy białe. Obecnie poprzez wykonywanie różnego rodzaju krzyżówek możemy spotkać nawet róże dwukolorowe, albo w innych bardzo ciekawych odcieniach. Nie mniej jednak, aby cieszyć się urodą tych kwiatów należy pamiętać o zapewnieniu im odpowiednich warunków do rozwoju. W tym celu konieczne jest wykonywanie określonych zabiegów pielęgnacyjnych. Wśród nich można wymienić choćby cięcie róż. Przeprowadza się je między innymi w celu usunięcia starych pędów, pędów, które są chore lub zainfekowane chorobą. Ponadto zabieg ten ma na celu odmłodzenie sadzonki. Dzięki temu od korzenia roślina wypuszcza młode pędy, które są w kolejnym sezonie pokryte kwiatami.

Warto jest jednak zwrócić uwagę na dokonywanie tych zabiegów w odpowiednich momentach. Najlepiej robić to wiosną zanim roślina zacznie wypuszczać pędy. Dzięki temu będziemy w stanie sprawić, że roślina nie będzie traciła sił witalnych na rozwój starych pędów, tylko wypuści od korzenia nowe, młode pędy. Jest duża szansa, że będą one miały w danym sezonie kwiaty.