You are currently viewing Rodzaje włóczek w sklepach internetowych

Rodzaje włóczek w sklepach internetowych

Robótki ręczne są bardzo popularne już od wielu lat. zwykle kobiety zaczynały zajmować się szydełkowaniem czy dzierganiem, często pasja zmieniała się w biznes. Z racji pandemii i zamknięcia w domu wiele osób szukało dla siebie nowego, ciekawego zajęcia i wybrało właśnie robótki ręczne.

Grube i cienkie włóczki

wełna włóczka sklep internetowyPotocznie mówi się, że do robótek wykorzystuje się wełnę, choć nie zawsze jest to prawda. Często motki wykonywane są z bambusa, bawełny, a nawet z lnu. Czym się różnią takie włóczki? Jeśli interesuje nas dobra wełna włóczka sklep internetowy jest najlepszym miejscem na jej zakup. Stacjonarnie w pasmanteriach zwykle są tylko włóczki akrylowe, najtańsze, a do tego w wybranych kolorach. Co kupimy jednak w sieci? Wspomniana włóczka akrylowa jest popularna nie tylko dlatego, że jest bardzo tania, ale też dlatego, że się nie mechaci i nie drapie jak włóczka z owczej wełny. Można ją kupić w każdym kolorze tęczy, idealnie nadaje się do wykonywania wszelkich ubrań. Również warto zwrócić uwagę na włóczki bambusowe i bawełniane. Są to włóczki roślinne,  zatem wegańskie. W dodatku sa bardzo chłonne, miłe w dotyku, delikatne. Sprawdzają się szczególnie przy wyrobie produktów dla dzieci. Taka włóczka nie podrażni wrażliwej skóry i rzadko wywołuje alergie, w przeciwieństwie do owczej wełny. Jednak nie należy wykluczać wszystkich wełnianych włóczek. Poza tymi owczymi są też włóczki z alpaki, wielbłąda, a także specjalne włóczki z owiec merynosów. Jest ona też bardzo miękka i przepuszcza powietrze.

W dobrym sklepie internetowym na pewno znajdzie się wiele włóczek, zarówno tych popularnych, jak i unikatowych. Ważny jest nie tylko materiał z jakiego są wykonane motki, ale także ich grubość. Od tego zależy jakich drutów lub szydełek powinno się użyć do ich obróbki, by dobrze wyszło.