You are currently viewing Rodzaje sztukaterii do pokoi prywatnych

Rodzaje sztukaterii do pokoi prywatnych

Dokonując generalnego remontu wnętrza naszego domu lub mieszkania, a także decydując się na przemodelowanie jego wyglądu, wiele osób może zdecydować się na kupno niezwykle estetycznej sztukaterii, przeznaczonej do wielu wnętrz. Tego typu elementy mogą pozwalać na bardzo zauważalne wzbogacenie wizualne wnętrza, które może być urządzone w eleganckim stylu.

Typy sztukaterii kupowanej do wnętrz

sztukateria wewnętrznaDzięki temu, że sztukateria może być montowana w wielu miejscach, specjalne elementy wystroju mogą przysłaniać wiele miejsc. Sztukateria wewnętrzna może być na przykład montowana w okolicach karniszy. Listwa karniszowa może w ten sposób osłonić najbardziej brzydki karnisz, dodając w ten sposób elegancji do elementu podtrzymującego zasłony i firanki. Dużą popularnością cieszą się także listwy sufitowe, które są montowane w rogach ścian i sufitów. Tego typu elementy sztukaterii są coraz bardziej popularne wśród klientów. Za ich pomocą możemy dodać smaku i sznytu nawet prosto urządzonym wnętrzom. Za pomocą listew sztukateryjnych wykonamy także eleganckie obramowanie drzwi czy okna. Oprócz listew narożnych, spotkamy także często listwy, które są przeznaczone do montażu na ścianie. Listwy ścienne ozdabiające ścianę mogą posiadać prosta fakturą, lub być ozdabiane różnego rodzaju wyżłobieniami lub elementami artystycznymi. Popularnym rodzajem tego typu listew są listwy ścienne w ornamenty.

Oprócz ścian i narożników, warto także zainteresować się specjalnymi rozetami sufitowymi, wspornikami dekoracyjnymi czy kopułami do wnętrz. Tego typu rodzaje sztukaterii mogą być wykorzystywane także do renowacji starych wnętrz, lub odrestaurowywania pokoi, które zostały pierwotnie urządzone w starym stylu. Sztukateria tego typu jest niezwykle popularna w kamienicach.