You are currently viewing Przydatna konstrukcja – świetlik dachowy

Przydatna konstrukcja – świetlik dachowy

Światło słoneczne posiada wiele zalet. Pozytywnie wpływa na nasz nastrój, nie pozwala chorować. Chcemy go w pomieszczeniach jak najwięcej – szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy krótkie i pochmurne dni narażają nas na jego trwały niedobór.

Po co świetlik dachowy?

Wświetliki dachowe wrocław pomieszczeniach mieszkalnych, szczególnie tych, które są usytułowane blisko dachu i mają mniej szerokich płaszczyzn ściennych – za to dużo metrów kwadratowych sufitu – znakomitym rozwiązaniem może okazać się świetlik. Oszklona konstrukcja, która po wyposażeniu w siłowniki pozwala także otwierać się i zamykać, a tym samym wentylować wnętrze i pełnić funkcję zwykłego okna – to najlepsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie w typowo poddaszowych wnętrzach. Produkowane na coraz szerszą skalę świetliki dachowe, jak choćby świetliki dachowe Wrocław, są estetyczne, znakomicie adaptują się do wielu rodzajów stropu, a ponadto z powodzeniem mogą pełnić funkcję wyłazu dachowego, który ułatwia liczne prace remontowe wykonywane na górze czy choćby rutynowe czyszczenie komina. Dawne jaskółki czy ozdobne lukarny wymagały dobudowywania dodatkowych elemenów pionowych ułatwiających monaż. Świetlik montuje się bezpośrednio w dachu, co nie tylko znacznie ułatwia proces zakładania konstrukcji, lecz także pozwala na uzyskanie lepszego dostępu do światła.

Choc świetliki dachowe to najczęściej rozwiązania przemysłowe – nie przeszkadza to, żeby stosować je także w domach prywatnych. Do mieszkalnych poddaszy wybierzemy modele szklane i bardziej dekoracyjne, ale efekt ich użycia pozostanie zawsze te sam. Świetliki, szczególnie montowane po stronie południowej to zawsze najlepsze źródło światła, a poza tym – ciekawa dekoracja sufitowa, źródło ładnych widoków, element wentylujący oraz wyłaz.