You are currently viewing Proste księgowanie finansów w małej firmie

Proste księgowanie finansów w małej firmie

 

Na czym polega prowadzenie księgowości w małej firmie? Na bardzo prostym uzupełnianiu odpowiednich pól w tak zwanej książce przychodów i rozchodów. Dziewięćdziesiąt procent małych firm rozlicza się z urzędem skarbowym właśnie w ten sposób. Właściciele małych firm rzadko zajmują się księgowością samodzielnie. Najczęściej zleca się jej prowadzenie księgowemu.

Małe firmy wolą korzystać z biur księgowych

księgowość dla małych firm warszawaNajmniejsze firmy, czyli tak zwani mikro przedsiębiorcy, wszystkie kwestie finansowe powierzają profesjonalnym księgowym. Małe firmy, czyli te trochę większe od tych najmniejszych, korzystają z usług księgowych na zasadach outsourcingu. To właściwie nic innego jak tylko współpraca z księgowością na większą skalę na zasadzie bardziej indywidualnej obsługi. Każde biuro księgowe i rachunkowe oferuje profesjonalną księgowość dla małych firm Warszawa. Dla najmniejszych przedsiębiorców i osób korzystających z tak zwanego samozatrudnienia przygotowano nawet specjalne zniżki na usługi księgowe. Nie są one znaczące, ale na pewno ułatwiają podjęcie decyzji o powierzeniu prowadzenia firmowych finansów profesjonalistom z branży księgowej. Jeśli chodzi o małe i najmniejsze firmy to koszty obsługi księgowej wynoszą około dwustu złotych. Teoretycznie na wysokość opłaty powinna mieć wpływ ilość faktur do księgowania, ale na tym właśnie polegają promocje, że małe firmy płacą za obsługę księgową jednolitą stawkę.

Na dobrą sprawę właściciele firm jednoosobowych mogliby sobie prowadzić samodzielnie księgowość. Wystarczył by jakiś prosty program, który można w tym celu pobrać często nawet za darmo. W praktyce zaś obsługa księgowa to przede wszystkim wiedza i profesjonalne doradztwo w kwestiach związanych z prowadzeniem działalności i rozliczeń finansowych.