You are currently viewing Profesjonalne szkolenie na prawo jazdy

Profesjonalne szkolenie na prawo jazdy

Prowadzenie samochodu może być bardzo ekscytującą czynnością, jeżeli tylko potrafimy dobrze jeździć. Niezbędne doświadczenie zdobywa się w tracie jazdy, ale pierwsze metry za kierownicą, wykonuje się na kursie prawa jazdy.

Czego się nauczymy na kursie prawa jazdy?

szkolenia na prawo jazdy kategorii b krakówKażdy kiedyś uczył się jeździć i nie zawsze były to łatwe początki. Niektórzy mają dryg do prowadzenia samochodu i nauka im przychodzi bardzo szybko i łatwo, ale są też bardziej oporni kursanci, którzy wiele godzin muszą spędzić z instruktorem. I jedni i drudzy swoją drogę na czterech kółkach muszą zacząć od szkoły nauki jazdy. Jeżeli chcemy szybko odbyć szkolenia na prawo jazdy kategorii b Kraków jest idealnym miejscem. W samym centrum znajduje się kilkadziesiąt szkół prowadzących kursy na prawo jazdy. Terminy rozpoczęcia nauki są bardzo szybkie, bo pracuje w nich sporo zawodowych instruktorów, którzy efektywnie nauczają i mają indywidualne podejście do kursantów. Każdy uczestnik kursu musi zaliczyć część teoretyczną i praktyczną szkolenia. Na pierwszej części uczy się podstawowej wiedzy z zakresu kodeksu ruchu drogowego i przerabia sztampowe sytuacje drogowe, które mogą spotkać wszystkich kierowców. Część praktyczna odbywa się na placu manewrowych i na ulicach miast. W trakcie nauki jazdy, kursant uczy się kilku sposobów parkowania przodem i tyłem, płynnej zmiany biegów, obsługi hamulca ręcznego, czy wykonywania łuku na placu manewrowym. Są to podstawowe czynności, które będą sprawdzane na egzaminie państwowym.

Kurs na prawo jazdy trwa trzydzieści godzin, w trakcie których kursant musi nauczyć się na tyle dobrze jeździć, żeby móc zdać egzamin za pierwszym razem. W razie niepowodzenia, konieczne jest wykupienie kolejnego termin na przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.